Receptomat | e-Recepta w 5 min

Antykoncepcja hormonalna na e-receptę - sprawdź, jak można uzyskać kod na receptę

Recepta online to świetny sposób na zdobycie Twoich tabletek antykoncepcyjnych i innych środków antykoncepcji hormonalnej. Dowiedz się, jak w prosty sposób zdobyć e-receptę!Antykoncepcja hormonalna na e-receptę

Spis treści

Recepta online od Twojego lekarza ginekologa

E-receptę zdobędziesz na standardowej wizycie u swojego lekarza. Od stycznia 2020 roku każdy specjalista, w tym ginekolog, powinien w pierwszej kolejności wystawiać internetową formę recepty. Obecnie większość lekarzy preferuje tę formę przepisywania leków, więc zdobycie e-recepty na wizycie u specjalisty, do którego zazwyczaj chodzisz, nie powinno być problemem.

Teleporada u innego lekarza specjalisty

Jeżeli czas oczekiwania na wizytę do Twojego lekarza jest zbyt długi, zawsze możesz skonsultować się z innym specjalistą za pomocą teleporady. Zwykle ma ona formę rozmowy wideo lub konsultacji telefonicznej. Na takiej wizycie również otrzymasz niezbędną e-receptę, jednak lekarz może potrzebować dowodu na to, że przyjmowałaś wcześniej dany preparat antykoncepcyjny. W takim wypadku warto przed wizytą przygotować zrzuty ekranu poprzednich recept online z Internetowego Konta Pacjenta lub opakowania po wcześniej przepisanych tabletkach.

E-konsultacja przez platformę internetową

Czasami zdarza się tak, że e-recepty na swój lek potrzebujesz natychmiast i nie masz czasu czekać ani na wizytę u lekarza, ani na teleporadę ze specjalistą. Każda z nas może zapomnieć wziąć swoich tabletek na wyjazd czy z roztargnienia nie przedłużyć recepty po wybraniu ostatniego opakowania. Są to sytuacje stresujące, ponieważ tylko tabletki przyjmowane regularnie dają gwarantowaną skuteczność i najwyższy poziom zabezpieczenia.

W takich sytuacjach ratunkiem są e-konsultacje, które pozwalają zdobyć receptę bez wychodzenia z domu. Receptę online otrzymasz nie tylko na tabletki antykoncepcyjne, ale także na inne preparaty antykoncepcji hormonalnej, takie jak zastrzyki czy plastry antykoncepcyjneAby skorzystać z e-konsultacji wystarczy wybrać na platformie preparat, którego potrzebujesz. Następnie zostaniesz przekierowana do kwestionariusza zawierającego pytania dotyczące Twojego stanu zdrowia. Po przeanalizowaniu formularza przez lekarza specjalistę otrzymasz swoją receptę nawet w ciągu 5 minut np. na Slinda.

Dzięki dynamicznemu rozwojowi telemedycyny dostęp do potrzebnych leków uległ znacznej poprawie. Już nie musisz czekać w długich kolejkach na wizytę w gabinecie swojego lekarza tylko po to, aby otrzymać e-receptę. Zaoszczędź swój czas i skorzystaj z możliwości konsultacji on-line.

e-Konsultacja z Receptą Online

Antykoncepcja hormonalna

Wypełnij formularz medyczny, aby
rozpocząć e-konsultację lekarską w
kilka minut
bez wychodzenia z domu.

Zniżka: do 30% taniej

Rozpocznij e-Konsultację

Receptomat

Podobne wpisy o antykoncepcji hormonalnej