Kuracja przeciw wypadaniu włosów – jaki ma przebieg i ile trwa?

Nadmierne wypadanie włosów to bardzo uciążliwy problem dotykający wielu osób. Na skórze głowy i włosach łatwo dochodzi do uszkodzeń powodowanych oddziaływaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Zadbane włosy wzmacniają pewność siebie, a ich wygląd jest swoistym barometrem, wskazującym ogólny stan zdrowia organizmu. Co zrobić, gdy włosy nie są takie, jakbyśmy chcieli? 

Kuracja Przeciw Wypadaniu Wlosow
Kuracja przeciw wypadaniu włosów

Dlaczego włosy wypadają?

Przyczyny wypadania włosów to zagadnienie bardzo złożone. Problem każdego pacjenta należy rozpatrywać indywidualnie. Wśród najczęściej wymienianych powodów łysienia wskazuje się złą dietę, niewłaściwą pielęgnację, czynnik stresowy, wahania hormonalne oraz genetykę. Warto pamiętać, że wypadanie włosów towarzyszy także wielu chorobom ogólnoustrojowym, często bywa ich pierwszym objawem. W normalnych warunkach człowiek gubi od 50 do 100 włosów dziennie. Jeżeli jednak wypadających włosów jest więcej, a stan ten utrzymuje się przez dłuższy czas, warto skonsultować się z dermatologiem lub trychologiem. Właściwie postawiona diagnoza jest kluczowa w dobraniu najlepszej możliwej terapii.

Najpopularniejsze terapie

Poza naturalnymi sposobami, które możemy zastosować w zaciszu domowym, z pomocą przychodzą nam także farmakologia i nowoczesna kosmetologia. Możemy wybierać spośród następujących terapii:

Ampułki i wcierki

Wcieranie w skórę głowy odpowiednich preparatów na łysienie, poprzedzone oczyszczeniem skóry głowy, to świetna alternatywa dla zabiegów gabinetowych. Wcieraniu towarzyszy masaż wzmacniający skuteczność substancji aktywnych z ampułki lub wcierki. 

Farmakoterapia

Leczenie farmakologiczne pozwala zahamować proces łysienia związany z przebiegiem chorób skórnych. W aptekach dostępne są leki na wypadanie włosów również bez recepty. Aby jednak lek zadziałały prawidłowo, warto skorzystać z opinii dermatologa lub trychologa. W leczeniu łysienia stosowane są leki na receptę.

Karboksyterapia

Zabieg karboksyterapii polega na wstrzykiwaniu w głąb skóry głowy medycznego dwutlenku węgla. Wprowadzany jest on za pomocą cieniutkiej igły. Powoduje to silne dotlenienie ostrzykiwanego obszaru oraz pobudzenie naczyń krwionośnych. Dla najlepszego efektu zaleca się wykonanie 8-12 zabiegów.

Mezoterapia igłowa

To zabieg polegający na ostrzykiwaniu skóry głowy gotowym koktajlem składników aktywnych. Nakłucia stymulują tkankę do regeneracji, pobudzają cebulki włosa do wzrostu oraz hamują ich wypadanie. 

Osocze bogatopłytkowe

Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego świetnie sprawdza się przy łysieniu androgenowym. W pierwszym kroku pobiera się krew własną pacjenta, następnie odwirowuje, a uzyskanym osoczem ostrzykuje skórę. To skuteczna i bezpieczna metoda pozwalająca uzyskać naturalną rewitalizację i regenerację skóry. Pierwsze efekty zauważalne są już po pierwszym zabiegu.  

Terapia peptydowa

To unikalna formuła oparta na peptydach i kwasie hialuronowym. Odżywia, regeneruje, pobudza krążenie. Skoncentrowany preparat utrzymuje się w skórze przez dwa tygodnie i uwalniany jest stopniowo. Pełna kuracja to 4 sesje przeprowadzone w dwutygodniowych odstępach.

Ile trwa kuracja przeciw wypadaniu włosów?

Prawidłowo przeprowadzona kuracja musi potrwać co najmniej 3 miesiące – bez względu na to, czy będą to zabiegi, kosmetyki czy też leki. Czas ten determinowany jest przebiegiem cyklu mieszka włosowego. Jeśli na nasze włosy zadziała jakiś czynnik powodujący ich wypadanie, nie stanie się to w przeciągu kilku dni, tylko dopiero 2-4 miesiące później. Stąd, aby kuracja dała faktyczny efekt, należy ją stosować około 3 miesięcy. Warto pamiętać, że podjęte leczenie nie jest w stanie odwrócić procesu wypadnięcia włosa, ale chroni i wzmacnia te będące w fazie wzrostu.

e-Konsultacja z Receptą Online Łysienie

Wypełnij formularz medyczny, aby
rozpocząć e-konsultację lekarską
bez wychodzenia z domu.