Receptomat | e-Recepta w 5 min

Kiedy warto skorzystać z e-konsultacji?

Czasami zdarzają się sytuacje, w których nie mamy możliwości lub czasu, żeby udać się do gabinetu lekarskiego, a potrzebujemy porady medycznej i e-recepty. W jakich okolicznościach e-konsultacje są szczególnie przydatne? Dowiedz się z poniższego artykułu.

E-konsultacja na wakacjach

Wakacje to dla większości z nas czas odpoczynku po ciężkim okresie w pracy czy w szkole. Jednak choroby nie biorą urlopów. Najczęściej na wakacjach zdarzają się zatrucia pokarmowe, infekcje układu moczowo-płciowego i dróg rodnych u kobiet, a także przeziębienia i grypa. Kto może pomóc Ci zniwelować dolegliwości zdrowotne w przypadku zachorowania na wakacjach?

Pierwszym sposobem jest umówienie e-konsultacji z lekarzem, który przyjmuje w miejscu Twojego odpoczynku. Może to być konsultacja telefoniczna czy rozmowa wideo. Jak znaleźć lekarzy w twojej okolicy? Jesteś w stanie to zrobić przy pomocy portalu takiego jak ZnanyLekarz. W wyszukiwarce wpisz miasto, w którym obecnie przebywasz i specjalność lekarza, na przykład internista lub ginekolog. Jeżeli na profilu lekarza nie będzie informacji o możliwości teleporady, może być konieczne uzyskanie tej informacji telefonicznie od przychodni. Konsultacja bezpośrednio z lekarzem jest dobrym rozwiązaniem w przypadku nagłej choroby - na przykład zakażenia układu moczowego czy w przypadku obecności objawów zatrucia pokarmowego (biegunka, wymioty, gorączka i osłabienie). Podczas teleporady lekarz wystawi Ci e-receptę na potrzebne leki i udzieli wskazówek odnośnie postępowania terapeutycznego. E-konsultacja z e-receptą w podróży

Może się również zdarzyć tak, że zapomnisz wziąć ze sobą leków, które przyjmujesz przewlekle. W tej sytuacji bardzo wygodnym i szybkim rozwiązaniem jest e-konsultacja na platformie internetowej, na przykład Receptomat.pl. Wystarczy, że wyszukasz potrzebny lek, wypełnisz formularz e-konsultacji, a e-receptę możesz otrzymać nawet w 5 minut. Główną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że aby otrzymać e-receptę nie musisz nawet wychodzić z domu. W ten sposób otrzymasz swoje leki na niedoczynność tarczycy, nadciśnienie, tabletki antykoncepcyjne, choroby reumatyczne i wiele innych. 

E-konsultacja w weekend 

W weekendy większość państwowych przychodni jest zamknięta. Niektóre prywatne placówki mogą być otwarte, jednak nie każdy może sobie pozwolić na wydatek, który wiąże się z taką wizytą. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja internetowa na platformach e-konsultingowych, które działają przez 7 dni w tygodniu, na przykład Receptomat.pl. Z ich pomocą potrzebną e-receptę otrzymasz także w weekendy, a za konsultację zapłacisz taką samą kwotę jak w dni powszednie. 

E-konsultacja przy braku terminów u lekarza

Czasami zdarza się sytuacja, że wolne terminy u Twojego stałego lekarza są odległe, a potrzebujesz szybko zdobyć e-receptę, ponieważ kończą Ci się leki. W takiej sytuacji możesz umówić się na teleporadę z innym lekarzem tej samej specjalności - pamiętaj jednak, że zanim lekarz przepisze Ci lek, może potrzebować dowodów na to, że wcześniej go przyjmowałeś i że nie masz przeciwwskazań do jego stosowania. Dlatego warto mieć przy sobie zrzuty ekranu lub wydruki poprzednich recept, a także wyniki wcześniej wykonanych badań.

Kolejną opcją jest e-konsultacja na platformach internetowych. Jest to bardzo prosty sposób na przedłużenie e-recepty w przypadku braku wolnych terminów u lekarza.

E-konsultacja przy ograniczonej mobilności 

Niektóre sytuacje w życiu potrafią nas zaskoczyć - nikt nie jest w stanie przewidzieć, że na przykład w dniu wizyty u lekarza popsuje się nam samochód. W tym wypadku, aby zdobyć receptę, możesz umówić się na teleporadę z lekarzem - jednak może się zdarzyć tak, że tego dnia akurat nie będzie już dostępnych wolnych terminów. Wtedy z pomocą przychodzą platformy internetowe, na których możesz odbyć e-konsultację i zdobyć e-receptę na potrzebne leki. 

e-Konsultacja z Receptą Online

Wypełnij formularz medyczny, aby
rozpocząć e-konsultację lekarską w
kilka minut
bez wychodzenia z domu.

Zniżka: do 30% taniej

Rozpocznij e-Konsultację

Receptomat

Publikacje o e-recepcie