Kiedy warto skorzystać z e-konsultacji?

Czasami zdarzają się sytuacje, w których nie mamy możliwości lub czasu, żeby udać się do gabinetu lekarskiego, a potrzebujemy porady medycznej i e-recepty. W jakich okolicznościach e-konsultacje są szczególnie przydatne? Dowiedz się z poniższego artykułu.

E-konsultacja na wakacjach

Wakacje to dla większości z nas czas odpoczynku po ciężkim okresie w pracy czy w szkole. Jednak choroby nie biorą urlopów. Najczęściej na wakacjach zdarzają się zatrucia pokarmowe, infekcje układu moczowo-płciowego i dróg rodnych u kobiet, a także przeziębienia i grypa. Kto może pomóc Ci zniwelować dolegliwości zdrowotne w przypadku zachorowania na wakacjach?

Pierwszym sposobem jest umówienie e-konsultacji z lekarzem, który przyjmuje w miejscu Twojego odpoczynku. Może to być konsultacja telefoniczna czy rozmowa wideo. Konsultacja bezpośrednio z lekarzem jest dobrym rozwiązaniem w przypadku nagłej choroby – na przykład zakażenia układu moczowego czy w przypadku obecności objawów zatrucia pokarmowego (biegunka, wymioty, gorączka i osłabienie).

E Konsultacja W Podrozy
E-konsultacja w podróży

E-konsultacja w weekend 

W weekendy większość państwowych przychodni jest zamknięta. Niektóre prywatne placówki mogą być otwarte, jednak nie każdy może sobie pozwolić na wydatek, który wiąże się z taką wizytą. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest e-konsultacja.

E-konsultacja przy braku terminów u lekarza

Czasami zdarza się sytuacja, że wolne terminy u Twojego stałego lekarza są odległe, a potrzebujesz szybko zdobyć e-receptę, ponieważ kończą Ci się leki. W takiej sytuacji możesz umówić się na teleporadę z innym lekarzem tej samej specjalności – pamiętaj jednak, że zanim lekarz przepisze Ci lek, może potrzebować dowodów na to, że wcześniej go przyjmowałeś i że nie masz przeciwwskazań do jego stosowania. Dlatego warto mieć przy sobie zrzuty ekranu lub wydruki poprzednich recept, a także wyniki wcześniej wykonanych badań.

Kolejną opcją jest e-konsultacja na platformach internetowych.

E-konsultacja przy ograniczonej mobilności 

Niektóre sytuacje w życiu potrafią nas zaskoczyć – nikt nie jest w stanie przewidzieć, że na przykład w dniu wizyty u lekarza popsuje się nam samochód. W tym wypadku, aby zdobyć receptę, możesz umówić się na teleporadę z lekarzem – jednak może się zdarzyć tak, że tego dnia akurat nie będzie już dostępnych wolnych terminów. 

e-Konsultacja z Receptą Online Erecepta

Wypełnij formularz medyczny, aby
rozpocząć e-konsultację lekarską
bez wychodzenia z domu.