Receptomat | e-Recepta w 5 min

e-Recepta Online
Poltram Combo

Wypełnij prosty Formularz,
Odbierz SMS w 5 minut,
Pokaż Kod w Aptece.

Zniżka: 30% taniej

Rozpocznij e-Konsultację

Receptomat

Poltram Combo

poltram comboPoltram Combo – tabletki przeciwbólowe na receptę na ból o średnim lub dużym natężeniu. Wysoką skuteczność gwarantuje połączenie dwóch substancji czynnych: tramadolu i paracetamolu. Dowiedz się więcej o leku z opisu i ulotki poniżej. Umów się na teleporadę i zamów e-receptę na Poltram Combo ma receptomat.pl.

Spis treści

Podstawowe informacje o leku Poltram Combo:

  • nazwa: Poltram Combo
  • dawka: 37,5 mg + 325 mg
  • postać: tabletki powlekane
  • substancja czynna: chlorowodorek tramadolu (Tramadoli hydrochloridum) + paracetamol (Paracetamolum)
  • dostępne wielkości opakowań: 10, 20, 30, 60, 90 tabletek
  • status: lek na receptę (RX)
  • kategoria: leki przeciwbólowe

Poltram Combo – lek przeciwbólowy zawierający tramadol i paracetamol, na ból o średnim i dużym nasileniu

Dzięki zawartości dwóch substancji czynnych, tabletki Poltram Combo są zalecane w leczeniu bólu o różnym pochodzeniu o dużym i silnym nasileniu. Lek ma nie tylko właściwości przeciwbólowe, ale też przeciwgorączkowe i przeciwkaszlowe. Substancje czynne zawarte w leku współdziałają, co daje lepsze efekty łagodzenia bólu i stanów zapalnych. Lek wydawany jest na receptę.

Na co stosuje się tabletki przeciwbólowe na receptę Poltram Combo?

Połączeniu dwóch substancji czynnych o działaniu przeciwbólowym sprawia, że lek jest wskazany do stosowaniu w leczeniu bólu o nasileniu od średniego do silnego. Jest polecany w różnych dolegliwościach, w których konieczne jest połączenie tramadolu z paracetamolem.

Jak działa tramadol? Na co się go stosuje?

Tramadol należy do grupy leków przeciwbólowych z grupy opioidów. Ma silne działanie, jego skuteczność można odnieść do wpływu morfiny na organizm. Jego siła działania opisywana jest jako 1/6 do 1/10 siły działania wspomnianej morfiny. Tramadol działa wielokierunkowo na układ nerwowy, m.in. poprzez pobudzanie receptorów µ, hamowanie wychwytu zwrotnego cząsteczek neurotransmiterów oraz zwiększenie uwalniania serotoniny. Tramadol ma także działanie przeciwkaszlowe i przeciwgorączkowe.

Inaczej niż morfina, tramadol w określonym dawkowaniu, nie skutkuje zahamowaniem czynności układu oddechowego i nie wpływa negatywnie na motorykę przewodu pokarmowego.

Od jakiego wieku można stosować Poltram Combo?

Według ulotki Poltram Combo, lek może być podawany dorosłym i młodzieży powyżej 12. roku życia. Każdorazowo należy skonsultować z lekarzem dawkowanie, schemat przyjmowania leku oraz długość trwania terapii.

Dawkowanie Poltram Combo – jak stosować? Jakie dawki zażywać?

Schemat przyjmowania leku, dawkowanie i długość trwania terapii każdorazowo jest indywidualnie dopasowywana do nasilenia bólu, objawów chorobowych i reakcji pacjenta na prowadzone leczenie. Lekarz zaleci najmniejszą skuteczną dawkę leku, która uśmierzy ból w przebiegu choroby konkretnego pacjenta. Należy przyjmować lek według zaleceń lekarza.

Zazwyczaj stosowana dawka leku w przypadku dorosłych i młodzieży do 12 lat to 2 tabletki. Pomiędzy przyjęciem kolejnych dawek powinno upłynąć przynajmniej 6 godzin. Jeśli lekarz zaleci dodatkowe dawki, wówczas należy je przyjmować według schematu wskazanego przez specjalistę.

Maksymalna dobowa dawka leku to 8 tabletek. Nie należy jej przekraczać.

Kiedy przyjmować tabletki na ból Poltram Combo?

Tabletki stosuje się doustnie. Każdą tabletkę należy połknąć w całości, nie rozgryzać, nie żuć i nie ssać. Lek należy popić odpowiednią ilością płynu. Pora przyjmowania leku jest zależna od zaleconego dawkowania i wskazanego przez lekarza schematu zażywania kolejnych dawek.

Poltram Combo a alkohol – czy można spożywać podczas terapii?

Producent wyraźnie informuje, że nie należy przyjmować alkoholu ani żadnych innych leków (które mają w składzie alkohol) podczas terapii lekiem przeciwbólowym Poltram Combo. Jednym ze skutków ubocznych zażywania leku jest senność i zawroty głowy. Alkohol potęguje ten stan, co może znacznie utrudniać codzienne funkcjonowanie oraz prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn. Na czas stosowania leku należy zupełnie zrezygnować ze spożywania alkoholu.

Czy stosowanie leku z tramadolem może powodować uzależnienie?

Przy długotrwałym stosowaniu lek może spowodować powstanie uzależnienia. Dlatego mimo swojej wysokiej skuteczności, lek należy stosować możliwie krótko, tylko tyle, ile jest niezbędne do zwalczenia objawów chorobowych.

Czy Poltram Combo z tramadolem można stosować podczas ciąży i karmienia piersią?

Ze względu na obecność tramadolu, nie wolno stosować leku w czasie ciąży oraz w okresie, kiedy kobieta planuje zajście w ciążę. Podobnie w sytuacji, kiedy kobieta już zażywa te tabletki na ból, a dowiedziała się, że jest w ciąży, powinna jak najszybciej skontaktować się ze swoim lekarzem i zaprzestać przyjmowania kolejnych dawek przed podjęciem decyzji o dalszej terapii.

Stosowanie w ciąży jakichkolwiek leków, w tym tych na ból kręgosłupa w ciąży, każdorazowo powinno być konsultowane z lekarzem. Kobieta sama nie powinna rozpoczynać zażywania jakichkolwiek preparatów bez ustalenia tego ze specjalistą. Ultracod również można brać będąc w ciąży.

Substancja czynna tramadol przedostaje się do mleka matki, dlatego leku Poltram Combo nie powinny stosować kobiety karmiące piersią więcej niż jeden raz. Jeśli istnieje potrzeba długotrwałego i regularnego przyjmowania tego leku przeciwbólowego, należy zastanowić się nad zaprzestaniem karmienia piersią.

Działania niepożądane leku Poltram Combo

Leki zawierają substancje czynne, które wpływają na funkcjonowanie organizmu. Z tego względu mogą powodować pojawienie się skutków ubocznych. Preparat Poltram Combo, jak każdy lek, może skutkować pojawieniem się działań niepożądanych, jednak nie u każdego mogą one wystąpić.

Po rozpoczęciu stosowania tego leku warto obserwować reakcję organizmu. W przypadku stwierdzenia zbyt silnego lub niewystarczającego działania leku, należy poinformować o tym lekarza, który może zmodyfikować dawkowanie i przebieg terapii.

Statystycznie bardzo często, czyli częściej u 1 na 10 pacjentów, mogą pojawić się:

  • senność

  • zawroty głowy

  • nudności.

Dolegliwości mają zazwyczaj łagodny przebieg. O rzadziej pojawiających się działaniach niepożądanych dowiedz się z ulotki producenta. 

Opis produktu – ulotka leku Poltram Combo 37,5 mg + 325 mg

Podobne leki