Receptomat | e-Recepta w 5 min

Receptomat
Poltram Combo Forte

Wypełnij formularz, aby rozpocząć
e-konsultację z receptą w 5 minut
bez wychodzenia z domu.

Zniżka: 30% taniej

Rozpocznij e-Konsultację

Receptomat

Poltram Combo Forte


Poltram Combo Forte to lek zawierający dwie substancje przeciwbólowe, stosowany do łagodzenia bólu o nasileniu umiarkowanym do dużego. Dowiedz się więcej o leku z opisu poniżej i z ulotki producenta. Umów się na teleporadę do specjalisty na Receptomat.pl, tam też zamówisz e-receptę na Poltram Combo Forte.

Podstawowe informacje o leku Poltram Combo Forte:

  • nazwa: Poltram Combo Forte

  • dawka: 75 mg + 650 mg

  • postać: tabletki powlekane

  • substancja czynna: chlorowodorek tramadolu (tramadoli hydrochloridum) + paracetamol (paracetamolum)

  • dostępne wielkości opakowań: 10, 20, 30, 60, 90 tabletek

  • status: lek na receptę (RX)

  • kategoria: Leki przeciwbólowe

Poltram Combo Forte – połączone działanie tramadolu i paracetamolu w leczeniu bólu o dużym nasileniu

Lek zawiera podwójną dawkę (w stosunku do leku Poltram Combo) dwóch substancji czynnych o działaniu przeciwbólowym. Dzięki temu lek Poltram Combo Forte może być stosowany w leczeniu bólu o różnym pochodzeniu (np. przy chorobie zwyrodnieniowej stawów, przy bólach kręgosłupa) o nasileniu od umiarkowanego do dużego. Lek w różnych wariantach opakowań jest wydawany wyłącznie na receptę.

Inne silne leki przeciwbólowe to m.in. Nimesil.

Jak działa lek przeciwbólowy Poltram Combo Forte?

Preparat jest połączeniem dwóch substancji o działaniu przeciwbólowym: tramadolu i paracetamolu. Substancje te współdziałają ze sobą, co jest skuteczne w łagodzeniu bólu, nawet tego o dużym natężeniu.

Tramadol jest substancją zaliczaną do opioidów, które działają przeciwbólowo na ośrodkowy układ nerwowy. Mechanizm działania opiera się na swoistym oddziaływaniu na receptory komórek nerwowych w mózgu i w rdzeniu kręgowym. Wywołuje to efekt przeciwbólowy, przeciwkaszlowy, lekko nasenny i uspokajający. Z kolei paracetamol wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Analogicznie działa w ośrodkowym układzie nerwowym, hamując aktywność niektórych enzymów w mózgu i rdzeniu kręgowym.

Sprawdź opinie pacjentów o Poltram Combo Forte.

Poltram Combo Forte – czym się różni od „zwykłego” leku Poltram Combo?

Oba leki mają za zadanie hamowanie dolegliwości bólowych związanych z różnymi dolegliwościami. Tabletki Poltram Combo Forte zawierają podwójną dawkę substancji czynnych (75 mg tramadolu + 650 mg paracetamolu) w stosunku do preparatu Poltram Combo (odpowiednio 37,5 mg + 325 mg). Oba preparaty są zalecane do leczenia średniego i silnego bólu, jednak to lekarz zaleci na podstawie badań i indywidualnego stanu pacjenta, który wariant leku powinien zostać zastosowany.

Na co stosuje się Poltram Combo Forte?

Ten lek na silny ból jest zalecany do stosowania w różnych dolegliwościach, w których pojawia się ból o nasileniu od umiarkowanego do dużego. To specjalista na podstawie stanu pacjenta i nasilenia bólu dobiera odpowiedni lek przeciwbólowy. Lek stosuje się m.in. w chorobach układu ruchu (np. na ból kręgosłupa, przy chorobie zwyrodnieniowej stawów). Specjalista zaleca stosowanie Poltram Combo Forte w sytuacji, kiedy konieczne jest zastosowanie połączenia tramadolu z paracetamolem.

Dawkowanie Poltram Combo Forte – jak stosować?

To lekarz indywidualnie dostosuje dawkowanie i długość trwania terapii do nasilenia objawów i stanu chorego. Specjalista zazwyczaj weryfikuje po pewnym czasie, jak organizm pacjenta reaguje na leczenie i stara się dopasować najmniejszą możliwą dawkę leku, która wykazuje skuteczność w uśmierzaniu bólu.

Zazwyczaj dawka leku dla dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia to 1 tabletka na dobę. Jeśli lekarz zaleci inną dawkę, należy się do niej stosować i samemu nie zwiększać dawki dobowej. Nie należy przyjmować więcej niż 4 tabletek na dobę, a najkrótszy czas pomiędzy zażyciem kolejnych tabletek musi wynosić minimum 6 godzin.

Każdą tabletkę należy stosować doustnie, popijając wodą. Nie gryźć, nie żuć, połknąć w całości. W razie potrzeby można podzielić tabletkę na równe części.

Tabletki Poltram Combo Forte – jak długo stosować?

Lek należy stosować tak krótko, jak to możliwe. Specjalista określi najmniejszą możliwą skuteczną dawkę dla konkretnego pacjenta oraz długość terapii. Należy trzymać się zaleceń lekarza.

Od jakiego wieku można stosować Poltram Combo u dzieci?

Lek jest przeznaczony do stosowania na ból u dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia. Nieznana jest skuteczność leczenia oraz bezpieczeństwo terapii tym preparatem u młodszych dzieci. W najmłodszej dopuszczonej grupie pacjentów lek powinien być podawany wyłącznie na wyraźne zalecenie i pod ścisłym nadzorem lekarza.

Czy stosowanie na ból leku Poltram Combo Forte może powodować uzależnienie?

Należy pamiętać, że tramadol jest substancją opioidową, która może powodować uzależnienie psychiczne i fizyczne. Osoby mające skłonności do nadużywania leków lub wpadania w uzależnienie powinny stosować ten lek pod ścisłą kontrolą lekarza oraz zażywać najmniejsze skuteczne dawki leku. Warto wiedzieć, że nawet po stosowaniu dawek leczniczych oraz terapii krótkotrwałej mogą pojawić się objawy reakcji odstawiennej, podobne do symptomów po odstawieniu opiatów.

Czy podczas stosowania leku przeciwbólowego na receptę Poltram Combo Forte można pić alkoholu?

Stosując ten lek, nie powinno się pić żadnych napojów alkoholowych ani nie zażywać innych preparatów, które zawierają alkohol. Lek może powodować senność, a alkohol nasila jego działanie. To w konsekwencji może prowadzić do zaburzeń oddychania, co zagraża zdrowiu i życiu pacjenta.

Czy można stosować Poltram Combo Forte na ból kręgosłupa w ciąży?

Chcąc zastosować jakiekolwiek leki lub inne farmaceutyki w ciąży, kobieta powinna każdorazowo skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym. To ważne, ponieważ składniki preparatów mogą wpływać na prawidłowy przebieg ciąży oraz rozwój płodu.

Tramadolu nie wolno stosować w czasie ciąży. Nie powinny go także zażywać kobiety, które podejrzewają, że mogą być w ciąży lub które w najbliższym czasie planują zajść w ciążę.

Czy podczas zażywania tabletek Poltram Combo Forte można prowadzić samochód?

Stosowanie leku może skutkować pojawieniem się senności i zawrotów głowy. Nie u każdego pacjenta wystąpią te objawy, ale mogą pojawić się w różnych momentach stosowania leku. Dlatego na czas terapii tym preparatem należy zrezygnować z prowadzenia auta i obsługi maszyn.

Opis produktu – ulotka leku Poltram Combo Forte 75 mg + 650 mg

Inne najpopularniejsze leki: