Receptomat | e-Recepta w 5 min

Receptomat
Trittico CR

Wypełnij formularz, aby rozpocząć
e-konsultację z receptą w 5 minut
bez wychodzenia z domu.

Zniżka: 30% taniej

Rozpocznij e-Konsultację

Receptomat

Trittico CR

Trittico CR to lek na depresję, której towarzyszą zaburzenia lękowe i problemy ze snem. Dowiedz się więcej o preparacie z opisu poniżej i ulotki producenta. W razie dodatkowych pytań – omów się na telekonsultację na receptomat.pl, tam tez zamówisz e-receptę na Trittico CR.

Spis treści

Podstawowe informacje o leku Trittico CR:

 • nazwa: Trittico CR
 • dawka: 75 mg, 150 mg
 • postać: tabletki o przedłużonym uwalnianiu
 • substancja czynna: chlorowodorek trazodonu (trazodoni hydrochloridum)
 • dostępne wielkości opakowań: 75 mg (30 tabletek), 150 mg (20 tabletek, 60 tabletek)
 • status: lek na receptę (RX)
 • kategoria: Leki na depresję, Bezsenność

Trittico CR - lek przeciwdepresyjny i przeciwlękowy, pomaga w leczeniu bezsenności

Substancją czynną leku jest chlorowodorek trazodonu, który ma działanie przeciwdepresyjne u pacjentów z towarzyszącymi dolegliwościami lękowymi i zaburzeniami snu. Działanie leku jest odczuwalne już po około tygodniu stosowania. Lek przeznaczony jest wyłącznie dla dorosłych. Dostępny na receptę.Inne leki to KetrelPramolan.

Lek Trittico CR na depresję – jak działa?

Chlorowodorek trazodonu ma działanie przeciwdepresyjne i przeciwlękowe. Substancja działa na komórki nerwowe poprzez zablokowanie wychwytu zwrotnego serotoniny w synapsach nerwowyc. Lek jest zalecany do stosowania w przebiegu depresji o różnej etiologii przebiegającej z lękiem i zaburzeniami snu.

Mechanizm działania trazodonu nie ma typowego dla innych leków przeciwdepresyjnych negatywnego wpływu na mięsień sercowy. Może być także stosowany u pacjentów z jaskrą i chorobami układu moczowego.

Jak stosować tabletki Trittico CR? Dawkowanie leku

Lekarz indywidualnie określa dawki leku oraz długość terapii. Należy zawsze postępować zgodnie z zaleceniami specjalisty, a w razie wątpliwości lub pojawienia się niepokojących objawów, jak najszybciej się z nim skontaktować.

Lek stosuje się doustnie. Jest wskazany do stosowania wyłącznie u dorosłych osób.

U osób dorosłych zazwyczaj stosowana dawka to 75 – 150 mg na dobę, podawana doustnie, w jednej dawce, wieczorem przed snem. Dawka ta może być zwiększana w zależności od reakcji pacjenta na leczenie. Stopniowo zwiększa się ją do 300 mg na dobę, stosuje się w dwóch podzielonych dawkach. U pacjentów hospitalizowanych, którzy pozostają pod stałą opieką personelu medycznego, dawka może zostać zwiększona do 600 mg na dobę w dwóch podzielonych dawkach.

U wyniszczonych pacjentów i osób w podeszłym wieku zazwyczaj rozpoczyna się leczenie depresji od najmniejszych dawek leku. W zależności od skuteczności i poziomu tolerancji, dawka jest zwiększana. Zalecana dawka początkowa to 100 mg na dobę w kilku dawkach podzielonych lub jednorazowo przed snem. Ilość leku można zwiększać, jednak pojedyncza dawka nie powinna być większa niż 100 mg. Zazwyczaj w tych grupach pacjentów nie ma konieczności, by stosować dawkowanie wyższe niż 300 mg na dobę.

O czym warto wiedzieć rozpoczynając stosowanie leku Trittico CR?

 • Każda tabletka leku Trittico CR jest podzielona na trzy części, co ma ułatwić indywidualne dobranie dawki. Lekarz decyduje o długości trwania terapii i dawkowaniu w zależności od nasilenia objawów i stanu zdrowia pacjenta.
 • Pierwszą dawkę leku najlepiej jest przyjmować wieczorem, a kolejne z częstotliwością i o porach dnia zaleconych przez lekarza.
 • Lek można stosować niezależnie od posiłków, podczas jedzenia lub między posiłkami.
 • Substancja czynna leku Trittico CR może wpływać na poziom koncentracji, szybkość reakcji i zdolność psychofizyczną pacjentów. Dlatego po rozpoczęciu stosowania leku należy obserwować swój organizm, by sprawdzić, czy lek zaburza zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Mogą pojawią się u pacjentów skutki uboczne w postaci: senności, zawrotów głowy, nadmiernego uspokojenia, nieostrego widzenia lub stanu splątania.

Od jakiego wieku można stosować tabletki na depresję Trittico CR?

Lek jest przeznaczony do stosowania wyłącznie u dorosłych. Nie zaleca się podawania go dzieciom i młodzieży przed 18. rokiem życia. Każdorazowo dawkowanie Trittico CR jest wyznaczone przez lekarza. U pacjentów w podeszłym wieku lub wyniszczonych stosuje się zazwyczaj mniejsze dawki.

Stosowanie Trittico CR z alkoholem

Producent leku w ulotce wyraźnie podkreśla, aby nie stosować leku u pacjentów, którzy są pod wpływem alkoholu lub leków nasennych. Podanie leku może skutkować pojawieniem się objawów niepożądanych i wpływać negatywnie na zdrowie pacjenta.

Jak długo trwa leczenie lekiem Trittico CR?

Leczenie depresji i bezsenności preparatem Trittico CR powinno trwać co najmniej 1 miesiąc. Długość terapii zależy od stanu zdrowia pacjenta i każdorazowo decyduje o niej lekarz. Osoby z depresją mogą mieć myśli samobójcze i mieć skłonności do samookaleczenia, dlatego pacjenci powinni pozostać pod stałą obserwacją, szczególnie w początkowym okresie leczenia.

Trittico CR – bez recepty czy na receptę?

Lek zawierający chlorowodorek trazodonu powinien być stosowany pod kontrolą lekarza. Specjalista na podstawie objawów, historii choroby, stanu zdrowia i samopoczucia pacjenta określa, czy lek będzie skuteczny w leczeniu depresji i bezsenności. Tabletki Trittico CR są dostępne wyłącznie na receptę.

Tabletki na depresję i bezsenność w ciąży – czy można stosować Trittico CR?

Zażywanie jakiegokolwiek preparatu podczas ciąży lub karmienia piersią powinno odbywać się po konsultacji z lekarzem i na jego wyraźne zalecenie. Składniki leków mogą wpływać na bezpieczeństwo ciąży i rozwój płodu. Substancje zawarte w preparatach mogą przenikać do mleka matki i oddziaływać na organizm niemowlęcia. Z tego względu każdorazowo należy uzgodnić z lekarzem stosowanie jakiegokolwiek leku podczas ciąży lub karmienia piersią.

Nie zaleca się stosowania leku Trittico CR podczas ciąży i karmienia piersią ze względu na ryzyko zdrowotne kobiety i dziecka. Podobnie jeśli kobieta podejrzewa, że może być w ciąży, powinna poinformować o tym lekarza przed rozpoczęciem stosowania leku.

Opis produktu – ulotka leku Trittico CR 75 mg, 150 mg

Inne najpopularniejsze leki na depresję: