Receptomat | e-Recepta w 5 min

Receptomat
Pregabalin Mylan

Wypełnij formularz, aby rozpocząć
e-konsultację z receptą w 5 minut
bez wychodzenia z domu.

Zniżka: 30% taniej

Rozpocznij e-Konsultację

Receptomat

Pregabalin Mylan

To lek z pregabaliną stosowany do leczenia bólu neuropatycznego, padaczki i uogólnionych zaburzeń lękowych. Dowiedz się więcej o produkcie z opisu poniżej i z ulotki producenta. Jeśli masz pytania, umów się na telekonsultację do specjalisty na Receptomat.pl, tam też zamówisz e-receptę na Pregabalin Mylan.

Podstawowe informacje o leku Pregabalin Mylan:

  • nazwa: Pregabalin Mylan

  • dawka: 25 mg, 50 mg, 75 mg, 100 mg, 150 mg, 200 mg, 225 mg, 300 mg

  • postać: kapsułki twarde

  • substancja czynna: pregabalina (pregabalinum)

  • dostępne wielkości opakowań: dawka 25 mg, 50 mg (14, 21, 56, 84, 100 kaps.), dawka 75 mg, 150 mg, 225 mg, 300 mg (14, 56, 100 kaps.), dawka 100 mg, 200 mg (21, 84, 100 kaps.)

  • status: lek na receptę (RX)

  • kategoria: Leki na depresję, Leki przeciwdrgawkowe, Leki przeciwlękowe

Lek Pregabalin Mylan – leczenie padaczki, bólu neuropatycznego i zaburzeń lękowych

Kapsułki Pregabalin Mylan są dostępne w różnych dawkach – od 25 mg do 200 mg. Substancją czynną jest pregabalina, która jest strukturalnym analogiem neuroprzekaźnika GABA. Blokuje kanały wapniowe, które biorą udział w rytmicznych wyładowaniach neuronów, wpływa także na działanie neuroprzekaźników. Lek jest stosowany w leczeniu padaczki, bólu neuropatycznego i różnych zaburzeń lękowych. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę.

Jak działa lek Pregabalin Mylan?

Substancją czynną leku jest pregabalina, która jest pochodną kwasu gamma-aminomasłowego, analogiem neuroprzekaźnika GABA. Mechanizm jej działania opiera się na blokowaniu kanałów wapniowych zależnych od potencjału. Kanały te biorą udział w rytmicznym wyładowaniu komórek nerwowych oraz w wydzielaniu neuroprzekaźników. Lek działa poprzez blokowanie tych kanałów, co wpływa na stabilizację błon komórkowych w nadmiernie pobudzonych neuronach. Pregabalina działa także przez zmniejszenie uwalniania neuroprzekaźników: noradrenaliny, serotoniny i dopaminy.

Inne leki stosowane w leczeniu depresji: Pramolan, Ketrel.

Na co stosuje się Pregabalin Mylan? Wskazania

Lek jest stosowany przede wszystkim u dorosłych osób, jest zalecany w:

  • leczeniu bólu neuropatycznego pochodzenia obwodowego i ośrodkowego

  • leczeniu skojarzonym napadów padaczkowych częściowych, które są lub nie są wtórnie uogólnione

  • leczenie uogólnionych zaburzeń lękowych.

Jak stosować kapsułki Pregabalin Mylan? Dawkowanie

Dawkowanie i schemat leczenia pregabaliną są zależne od stanu pacjenta i nasilenia objawów. Specjalista na podstawie historii choroby, dolegliwości towarzyszących i kondycji pacjenta określa schemat leczenia.

Zazwyczaj zalecane dawki wahają się w przedziale od 150 mg do 600 mg na dobę, które należy zażywać w dwóch lub trzech podzielonych dawkach:

Pregabalin Mylan – leczenie padaczki

Terapię rozpoczyna się zazwyczaj dawką 150 mg na dobę, którą podaje się w 2 lub 3 dawkach podzielonych. Po pierwszym tygodniu leczenia specjalista ocenia reakcję pacjenta na leczenie i wówczas podejmuje decyzję o ewentualnym zwiększeniu dawki do 300 mg na dobę. Maksymalny poziom, do którego można zwiększyć ilość przyjmowanego na dobę leku to 600 mg.

Pregabalina – leczenie bólu neuropatycznego

Początkowe dawki przeciwbólowe to 150 mg, które należy zażywać w 2-3 dawkach podzielonych w ciągu doby. Lekarz będzie obserwował stan pacjenta i jego reakcję na leki i po 3-7 dniach terapii może zwiększyć dobową dawkę do 300 mg. Jeśli jest taka potrzeba, po kolejnym tygodniu leczenia, dawka może być dalej zwiększana do maksymalnego poziomu 600 mg na dobę.

Leczenie uogólnionych zaburzeń lękowych

Na podstawie objawów i stanu pacjenta lekarz ustala dawki początkowe, a następnie w zależności od reakcji na leczenie, może je zwiększać lub zmniejszać. Dawka zazwyczaj wynosi od 150 mg do 600 mg na dobę, którą należy przyjmować w 2-3 podzielonych dawkach.

Jak zakończyć leczenie pregabaliną?

Pacjent nie powinien na własną rękę przerywać terapii, nawet jeśli widzi poprawę i czuje się lepiej. Przerwanie leczenia pregabaliną należy dokonywać stopniowo zmniejszając dawki, przynajmniej w okresie jednego tygodnia.

Czy można stosować Pregabalin Mylan w ciąży i podczas karmienia piersią?

Stosowanie jakichkolwiek leków i innych farmaceutyków w okresie przed planowaną ciążą i podczas jej trwania powinno być każdorazowo konsultowane z lekarzem. To ważne, ponieważ składniki preparatów mogą mieć wpływ na płodność, bezpieczeństwo ciąży i prawidłowy rozwój płodu. Nie zaleca się stosowania leków z pregabaliną w ciąży.

Dostępne dane wskazują, że pregabalina przenika do mleka kobiecego, dlatego jeśli kobieta karmi piersią, nie powinna zażywać leku. W przypadku, kiedy konieczne jest zażywanie kapsułek Pregabalin Mylan przez matkę karmiącą, powinna ona przerwać karmienie piersią.

Kapsułki Pregabalin Mylan – bez recepty czy na receptę?

Składniki leku wpływają na przekaźnictwo nerwowe, dlatego preparat powinien być stosowany wyłącznie na wyraźne zalecenie i pod kontrolą lekarza. Na rynku dostępne są różne leki przeciwpadaczkowe i przeciwlękowe z pregabaliną, wszystkie dostępne są wyłącznie na receptę.

Kto powinien zachować szczególną ostrożność podczas stosowania leku Pregabalin Mylan?

Występowanie chorób współistniejących jest często problematyczne ze względu na możliwe interakcje z lekami przyjmowanymi na stałe na te dolegliwości oraz na ryzyko pojawienia się działań niepożądanych. Osoby zmagające się z cukrzycą powinny szczegółowo kontrolować dawki leków hipoglikemicznych, ponieważ podczas stosowania pregabaliny obserwuje się przybieranie na wadze.

Osoby z chorobami nerek i zaburzeniami układu sercowo-naczyniowego powinny przyjmować lek z dużą ostrożnością lub nie przyjmować leku ze względu na wysokie ryzyko działań niepożądanych. Notowane były przypadku rozwoju niewydolności nerek związanej ze stosowaniem leku u osób z zaburzeniami ich funkcjonowania.

Opis produktu – ulotka leku Pregabalin Mylan 25 mg, 50 mg, 75 mg, 100 mg, 150 mg, 200 mg, 225 mg, 300 mg

Inne najpopularniejsze leki na depresję: