« Powrót do Vibin

Z czym nie łączyć tabletek Vibin?

Tabletki antykoncepcyjne Vibin mogą nie być skuteczne, jeśli są łączone z niektórymi lekami. Dlatego zawsze należy informować lekarza o wszystkich lekach oraz produktach ziołowych, które pacjentka przyjmuje obecnie lub planuje przyjmować. Dotyczy to szczególnie leków stosowanych w leczeniu padaczki (takich jak prymidon, fenytoina, barbiturany, karbamazepina, okskarbazepina), gruźlicy (ryfampicyna), zakażeń wirusowych (inhibitory proteazy i nienukleozydowe inhibitory odwrotnej transkryptazy, takie jak rytonawir, newirapina, efawirenz), zakażeń grzybiczych (gryzeofulwina, ketokonazol), zapalenia stawów (etorykoksyb) oraz wysokiego ciśnienia krwi w naczyniach krwionośnych płuc (bosentan).

Ponadto, produkty ziołowe zawierające ziele dziurawca zwyczajnego (Hypericum perforatum) również mogą wpływać na działanie leku Vibin. Jeśli pacjentka przyjmuje którykolwiek z wymienionych leków, powinna stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne, takie jak prezerwatywy, zarówno w trakcie leczenia, jak i przez 28 dni po jego zakończeniu.

Vibin może również wpływać na skuteczność innych leków, w tym cyklosporyny, lamotryginy (leku przeciwpadaczkowego), teofiliny (stosowanej w problemach z oddychaniem) oraz tyzanidyny (leku na ból mięśni).

Ponadto, pacjentki z zapaleniem wątroby typu C, które przyjmują leki takie jak ombitaswir z parytaprewirem i rytonawirem, nie powinny stosować Vibin, ponieważ może to prowadzić do nieprawidłowych wyników testów czynnościowych wątroby. W takich przypadkach lekarz przepisze inny rodzaj antykoncepcji. Vibin można ponownie stosować po około dwóch tygodniach od zakończenia leczenia tymi lekami.

e-Konsultacja po Receptę Online
Vibin

Rozpocznij teleporadę
z opcją Recepty Online
bez wychodzenia z domu.

skonsultuj się z lekarzem


Inne pytania na temat leku Vibin