e-Konsultacja z Receptą Online

Concor COR

Wypełnij formularz medyczny, aby
rozpocząć e-konsultację lekarską
bez wychodzenia z domu.

skonsultuj się z lekarzem

Concor COR – informacje o leku

Lek na niewydolność serca Concor COR zmniejsza częstotliwość rytmu i skurczu serca, co skutkuje większą wydajnością pompowania krwi wewnątrz organizmu. Te tabletki na serce dostępne są tylko na receptę.

 • dawki: Concor COR 1,25 mg, 2,5 mg, 3,75 mg, 5 mg, 7,5 mg, 10 mg
 • postać: tabletki powlekane
 • substancja czynna: fumaran bisoprololu (bisoprololi fumaras)
 • kategoria: Nadciśnienie tętnicze
 • podmiot odpowiedzialny: Mylan Healthcare Sp. z o.o., ul. Postępu 21B, 02-676 Warszawa
 • wytwórca: P&G Health Austria GmbH & Co. OG

Concor COR – ulotka dla pacjenta

Concor COR – charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Ile kosztuje lek Concor COR? Cena, refundacja

Lek dostępny jest w dawce 1,25 mg, 2,5 mg, 3,75 mg, 5 mg, 7,5 mg i 10 mg w opakowaniach po 28, 30 lub 56 sztuk tabletek. 

 • Concor COR 1,25 mg – cena za opakowanie 28 tabletek wynosi 6,99 – 25,99 zł, zaś za 56 tabletek 14,90 – 39,99 zł.
 • Concor COR 2,5 mg – cena za najmniejsze opakowanie 28 tabletek waha się w przedziale 12,95 – 30,08 zł, zaś za 56 tabletek 18,90 – 48,99 zł.
 • Concor COR 3,75 mg – cena za opakowanie 28 tabletek to 9,99 – 34,25 zł. 
 • Concor COR 5 mg – cena za mniejsze opakowanie 28 tabletek wynosi 15,80 – 35,50 zł, 30 tabletek 12,95 – 28,59 zł, zaś za większe opakowanie 56 tabletek należy zapłacić 24,90 – 58,59 zł.
 • Concor COR 7,5 mg – cena za opakowanie 28 tabletek wynosi 17,90 – 42,72 zł. 
 • Concor COR 10 mg – za opakowanie 28 tabletek należy zapłacić 19,59 – 49,95 zł, zaś za większe opakowanie 30 tabletek 18,17 – 52,99 zł.

Lek nie jest refundowany. Ceny różnią się, w zależności od apteki i mogą ulec zmianie w przyszłości.

Concor COR – opis i właściwości, jak działa

Substancją czynną preparatu jest fumaran bisoprololu, który zaliczany jest do grupy leków beta-adrenolityków. Concor COR blokuje receptory adrenergiczne typu beta, które zwiększają aktywność poprzez uwalnianie adrenaliny. 

Concor COR – działanie leku na serce powoduje zmniejszenie częstotliwości rytmu serca, co zwiększa jego wydajność w pompowaniu krwi wewnątrz organizmu. 

Co zamiast Concor COR? Zamienniki

Concor COR – zamienniki na receptę: Bibloc, Bicardef, Bicardiol, Corectin, Ripit, Sobycor, Bisogamma, Bisoprolol, Borez, Bisopromerck, Bisohexal.

Concor COR – skład leku

Substancją czynną leku jest fumaran bisoprololu. Zawiera odpowiednio 1,25 mg, 2,5 mg, 3,75 mg, 5 mg, 7,5 mg, 10 mg bisoprololu. Pozostałe składniki leku to:

Rdzeń tabletki:

 • krzemionka koloidalna bezwodna, 
 • stearynian magnezu,
 • krospowidon,
 • skrobia żelowana,
 • skrobia kukurydziana,
 • celuloza mikrokrystaliczna,
 • wodorofosforan wapnia bezwodny,

Otoczka tabletki:

 • makrogol 400,
 • dimetykon,
 • talk,
 • dwutlenek tytanu,
 • hypromeloza.

Skład rdzenia i otoczki tabletki mogą nieznacznie się różnić. Szczegółowe informacje znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania. 

Stosowanie leku – na co i dla kogo

Concor COR – lek na serce wydawany jest tylko i wyłącznie na receptę. Stosowany jest przez osoby dorosłe, powyżej 18. roku życia. 

Concor COR to lek dla osób borykających się z problemami sercowo-naczyniowymi. Wskazany przy niewydolności serca, pojawiającej się, kiedy mięsień serca jest zbyt słaby i nie jest w stanie przepompować wystarczającej ilości krwi, tak, by zaspokoić potrzeby organizmu. 

Concor COR – dawkowanie

Concor COR – jak stosować? 

Lek na serce i nadciśnienie tętnicze należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. Specjalista dobierze odpowiednią dawkę leku, a także procedurę leczenia w stosunku do objawów i ich nasilenia. 

Kurację rozpoczyna się od najmniejszej dawki 1,25 mg na dobę. Stopniowo, najczęściej w odstępach dwutygodniowych lub dłuższych, dochodzi do jej zwiększenia do 2,5 mg, 3,75 mg, 5 mg, 7,5 mg, 10 mg. 

Lek na serce zaleca się przyjmować raz na dobę, najlepiej rano na czczo lub w trakcie pierwszego posiłku.

Tabletkę Concor COR należy połknąć w całości i popić szklanką wody. 

Concor COR – przeciwwskazania, środki ostrożności

Nie należy przyjmować leku Concor COR w określonych sytuacjach:

 • gdy u pacjenta występuje nadwrażliwość na fumaran bisoprololu lub inny składnik leku,
 • gdy u pacjenta zdiagnozowano: astmę oskrzelową, guza nadnerczy, zaburzenia z krążeniem krwi w obrębie kończyn górnych i dolnych, ostrą niewydolność serca, kwasicę metaboliczną, wstrząs kardiogenny, spowolnioną akcję serca, niskie ciśnienie tętnicze krwi, choroby serca. 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować szczególną ostrożność u pacjentów, u których występuje:

 • cukrzyca,
 • łuszczyca,
 • zaburzenia pracy nerek lub wątroby,
 • zaburzenie czynności tarczycy,
 • ścisła głodówka. 

Alergicy poddający się odczulaniu powinni poinformować o tym lekarza. Concor COR może przyczynić się do wystąpienia kataru siennego. 

Osoby poddające się zabiegom w znieczuleniu ogólnym również powinny skonsultować przyjmowanie leku ze swoim lekarzem. Concor COR może być powodem zmiany reakcji organizmu na niektóre leki. 

Interakcja z innymi lekami

Przed rozpoczęciem leczenia należy poinformować lekarza o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub w ostatnim czasie, również tych dostępnych bez recepty. Składniki zażywanych leków mogą niekorzystnie oddziaływać na siebie.

Tabletki powlekane nie powinny być przyjmowane razem ze środkami stosowanymi przy zaburzeniach arytmii serca, takimi jak lidokaina, chinidyna, flekainid, dyzopiramid, fenytoina, czy propafenon. 

Nie zaleca się również, aby lek łączyć z antagonistami wapnia (werapamil, diltiazem) wykorzystywanych podczas leczenia nadciśnienia tętniczego. Należy też uważać przy lekach przeciwnadciśnieniowych typu metylodopa, rylmenidyna, moksonidyna czy klonidyna. 

Tego typu połączeń należy unikać, chyba, że specjalista zaleci inaczej. Wtedy ważna jest obserwacja organizmu. W razie niepokojących objawów należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem prowadzącym. 

Stosowanie w ciąży i w okresie karmienia piersią

Nie ma konkretnych informacji o wpływie leku Concor COR na płód. Dlatego nie należy stosować leku podczas ciąży i karmienia piersią, gdyż działanie substancji czynnej dostępnej w kapsułkach może mieć negatywny wpływ na dziecko. 

Concor COR – skutki uboczne

Lek na serce – Concor COR może, ale nie musi, wywołać skutki uboczne. 

Do bardzo częstych (występuje u co najmniej 1 na 10 pacjentów) niepożądanych objawów należy bradykardia, czyli zbyt wolne bicie serca. 

Do częstych skutków ubocznych leku (występuje rzadziej niż u 1 na 10 pacjentów) należy pogorszenie niewydolności serca, zmęczenie, bóle i zawroty głowy, niskie ciśnienie tętnicze, nudności, wymioty, biegunka. Mogą pojawić się również zaburzenia snu, depresja, trudności w oddychaniu, skurcze i osłabienie mięśni, zaburzenie słuchu, reakcje alergiczne czy omdlenia. 

innych, rzadziej występujących działaniach niepożądanych Concor COR można przeczytać z ulotki dla pacjenta dołączonej do opakowania leku.

Przechowywanie leku

Concor COR należy umieścić w miejscu niedostępnym dla dzieci. Trzeba pamiętać, aby leku nie stosować po upływie terminu ważności.

Concor COR 1,25 mg, 2,5 mg oraz 3,75 mg należy przechowywać w temperaturze poniżej 25 stopni, a Concor COR 5 mg, 7,5 mg oraz 10 mg – poniżej 30 stopni. 


Inne leki na nadciśnienie:

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Concor COR (3)

Lek na serce należy stosować wedle zaleceń lekarza. Leczenie preparatem  Concor COR to długotrwały proces, gdyż rozpoczyna się od najmniejszej dawki Concor COR 1,25 mg, przyjmowanej raz na dobę. Po około dwóch tygodniach specjalista stopniowo zwiększa dawkę do 2,5 mg, następnie, 3,75 mg, 5 mg i 10 mg.

Efekty leczenia widoczne są zazwyczaj po kilku tygodniach.

Tabletki na serce należy przyjmować raz na dobę, najlepiej na czczo lub w trakcie posiłku przyjmując kapsułkę w całości i popijając wodą.

Nie jest wskazane spożywanie alkoholu podczas zażywania leku nasercowego Concor COR. Niesie to ze sobą zagrożenie zdrowia, a nawet życia.

Alkohol powoduje zwiększenie ciśnienia krwi, czego efektem może być osłabienie działania leku. Dlatego zaleca się, by nie pić alkoholu podczas stosowania leku.

e-Konsultacja z Receptą Online
Concor COR

Wypełnij formularz medyczny, aby
rozpocząć e-konsultację lekarską
bez wychodzenia z domu.

skonsultuj się z lekarzem