Receptomat | e-Recepta w 5 min

Receptomat
Pimafucin

Wypełnij formularz, aby rozpocząć
e-konsultację z receptą w 5 minut
bez wychodzenia z domu.

Zniżka: 30% taniej

Rozpocznij e-Konsultację

Receptomat

Pimafucin

Szukasz leku z antybiotykiem na grzybiczą infekcję intymną? Dowiedz się więcej o globulkach Pimafucin z ulotki producenta i opisu poniżej. Na receptomat.pl umówisz się na e-konsultację z lekarzem i zamówisz e-receptę na Pimafucin.

Spis treści

Podstawowe informacje o leku Pimafucin:

  • nazwa: Pimafucin
  • dawka: 100 mg
  • postać: globulki
  • substancja czynna: natamycyna (natamycin)
  • dostępne wielkości opakowań: 3 globulki, 6 globulek
  • status: lek na receptę (RX)
  • kategoria: grzybicze zapalenie pochwy

Globulki Pimafucin – skuteczne leczenie grzybiczych infekcji intymnych

Pimafucin należy do grupy leków na grzybicze zapalenie pochwy. Zawiera natamycynę, która jest antybiotykiem o działaniu przeciwgrzybiczym, który jest wskazany do stosowania przy infekcjach intymnych wywołanych przez drożdżaki z rodziny Candida albicans. Lek wydawany jest wyłącznie na receptę.

Globulki Pimafucin – jak stosować? Dawkowanie

Na podstawie stanu zdrowia pacjentki i występujących objawów, lekarz podejmuje indywidualną decyzję co do długości terapii i dawkowania Pimafucin. Zazwyczaj stosuje się 1 globulkę raz na dobę, aplikowaną miejscowo, najlepiej wieczorem. Terapia zazwyczaj obejmuje wykorzystanie jednego opakowania (3 dni lub 6 dni).

Pimafucin w globulkach – jak działa?

Lek zawiera natamycynę, antybiotyk polienowy o działaniu przeciwgrzybiczym, przeznaczony do stosowania miejscowego. Co ważne, natamycyna nie wchłania się do organizmu przez skórę ani przez błony śluzowe. Działa wyłącznie miejscowo.

Globulki Pimafucin są zalecane do stosowania w przypadku leczenia zakażeń pochwy wywołanych przez grzyby (drożdżaki) z rodzaju Candida albicans.

Grzybicze zapalenie pochwy - objawy

Kobiety zmagające się z grzybiczą infekcją pochwy mają zazwyczaj dosyć charakterystyczny zestaw objawów. Najbardziej dokuczliwy jest nieprzyjemny i dokuczliwy świąd, któremu towarzyszą zwykle białe serowate upławy. Wydzielina z pochwy ma bardzo swoisty zapach. Rzadko zdarza się, że upławy nie występują lub są bardzo skąpe. Podczas grzybicy pochwy w ciąży upławy są zazwyczaj bardzo obfite.

Inne objawy grzybiczej infekcji pochwy wiążą się z trudnościami w oddawaniu moczu i zaczerwienieniem warg sromowych. Podczas stosunku seksualnego może pojawić się ból i dyskomfort.

Pimafucin – jak aplikować globulki?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Zazwyczaj stosuje się jedną globulkę na dobę, po wieczornej toalecie, na noc. Należy ją umieścić jak najgłębiej w pochwie, by mieć pewność, że nie wysunie się. Najwygodniej aplikować globulkę w pozycji leżącej.

Leczenie trwa zazwyczaj od 3 do 6 dni. Długość terapii jest zależna od nasilenia objawów i stadium choroby.

Należy pamiętać, aby nie stosować globulek w czasie miesiączki.

Pimafucin na grzybicze zapalenie pochwy – leczenie

Pimafucin na grzybicze zapalenie pochwy – leczenie [H2]

Kandydozę pochwy leczy się zazwyczaj miejscowo w postaci globulek lub kremów stosowanych dopochwowo. Długość terapii globulkami Pimafucin na kandydozę pochwy wynosi zazwyczaj od 3 do 6 dni. Jeśli po tym czasie objawy nie ustępują lub nasilają się, niezbędna jest ponowna wizyta u lekarza i wykonanie badań diagnostycznych.

Aby uchronić się przed nawracającymi infekcjami intymnymi należy przede wszystkim wyleczyć główną przyczynę choroby, czyli wyeliminować drożdżaki Candida albicans. Warto również dbać o prawidłowy skład flory bakteryjnej dróg rodnych oraz odpowiednie pH pochwy. Pomocne w tym są probiotyki ginekologiczne dostępne w każdej aptece bez recepty.

Objawy niepożądane Pimafucin – czy i kiedy mogą wystąpić?

Warto pamiętać, że każdy lek może wywołać działania niepożądane, ale nie u każdej kobiety one wystąpią. Pimafucin jest stosowany miejscowo, nie przenika przez błony śluzowe, zazwyczaj jest dobrze tolerowany. Zaobserwowane skutki uboczne stosowania globulek dopochwowych to niewielkie uczucie pieczenia w okolicy aplikacji preparatu. U osób uczulonych na alkohol cetylowy może pojawić się reakcja nadwrażliwości na składnik leku (substancję pomocniczą).

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych Pimafucin, należy poinformować o nich lekarza.

Pimafucin na zapalenie pochwy – kiedy nie można stosować?

Leku nie powinno się stosować, jeśli kobieta ma uczulenie na natamycynę lub którykolwiek ze składników leku. Globulek Pimafucinu nie należy także aplikować w czasie trwania miesiączki.

Przed zastosowaniem leku kobieta powinna poinformować lekarza o wszystkich stosowanych preparatach, alergiach i chorobach towarzyszących.

Leczenie grzybiczego zapalenia pochwy w ciąży

Podczas ciąży kobiety często zmagają się z infekcjami intymnymi i stanami zapalnymi pochwy o różnym pochodzeniu, zazwyczaj bakteryjnym lub grzybiczym. Zastosowanie jakichkolwiek leków w tym okresie wiąże się z ryzykiem zdrowotnym dla dziecka, dlatego rozpoczęcie terapii za każdym razem powinno być uzgodnione z lekarzem.

W sytuacji, kiedy kobieta wie lub przypuszcza, że jest w ciąży, przed zastosowaniem leku powinna skonsultować się z lekarzem. To ważne, aby wspólnie ze specjalistą rozważyć wszystkie za i przeciw oraz poznać ryzyko zastosowania globulek na infekcję intymną w czasie ciąży.

Czy ten lek na grzybicę pochwy wymaga przechowywania w lodówce?

Nie, Pimafucin nie wymaga przechowywania w warunkach chłodniczych. Preparat należy przechowywać w temperaturze niższej niż 25°C (może to być temperatura pokojowa), w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Opis produktu – ulotka leku Pimafucin 100 mg

Podobne leki: