Ile kosztuje lek Izovag? Cena, refundacja
Izovag nie jest lekiem refundowanym. Cena Izovag krem (opakowanie 40 g) wynosi od 35,50 zł do 68,59 zł.
Cena leku w przyszłości może ulec zmianie.
Izovag – jak działa, na co i dla kogo
Izovag to preparat farmaceutyczny zawierający substancję czynną o działaniu przeciwgrzybiczym – azotan izokonazolu.
Krem dopochwowy Izovag jest wskazany w leczeniu zakażeń grzybiczych pochwy, w tym zakażeń mieszanych z udziałem bakterii Gram-dodatnich.
Zapytaj o lek
Masz pytania dotyczące leku? Zadaj je naszym specjalistom. Odpowiedź na pytanie nie stanowi porady medycznej. W celu uzyskania porady medycznej umów się na teleporadę w Receptomat.
Zapytaj o lek
Izovag – skład leku
Substancją czynną leku Izovag jest izokonazolu azotan. W każdym gramie preparatu znajduje się 10 miligramów substancji czynnej. W skład leku wchodzą również substancje pomocnicze: polisorbat 60, stearynian sorbitanu, alkohol cetostearylowy, parafina ciekła, wazelina biała oraz woda oczyszczona.
Izovag – dawkowanie
Zawsze należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości, jak stosować lek Izovag, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
Lek Izovag jest przeznaczony do stosowania dopochwowego. Krem wprowadza się do pochwy za pomocą aplikatora dołączonego do opakowania. Lek należy stosować raz dziennie, przed snem, najlepiej w pozycji leżącej. Leczenie trwa zazwyczaj 7 dni. Nie należy stosować Izovag kremu podczas miesiączki.
W przypadku pominięcia dawki leku Izovag nie należy stosować zwiększonej dawki. Zaleca się niezwłocznie podać kolejną dawkę i kontynuować terapię zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem.
Izovag – przeciwwskazania, środki ostrożności
Przed podjęciem decyzji o zastosowaniu leku istotna jest ocena ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Należy wziąć pod uwagę wszelkie istniejące przeciwwskazania, środki ostrożności oraz potencjalne interakcje z innymi preparatami farmakologicznymi.
Przeciwwskazania do stosowania leku Izovag:
- uczulenie na azotan izokonazolu lub inne składniki preparatu,
- wiek poniżej 15. roku życia.
Środki ostrożności:
Jeśli istnieje konieczność leczenia zewnętrznych narządów płciowych u pacjentki lub profilaktycznej terapii Izovag dla mężczyzn, należy zastosować preparat z azotanem izokonazolu. Nie zaleca się wykonywania irygacji pochwy podczas leczenia i 7 dni po jego zakończeniu. Podczas terapii i 5 dni po jej zakończeniu należy stosować szczególne środki ostrożności podczas stosunków płciowych, gdyż składniki leku mogą uszkadzać lateks znajdujący się w prezerwatywach.
Należy unikać kontaktu leku Izovag z oczami. W przypadku przypadkowego kontaktu preparatu z oczami, zaleca się natychmiast przemyć je dużą ilością wody.
Pobierz aplikację Pobierz aplikację
Receptomat w telefonie!
Interakcja z innymi lekami
Podczas stosowania leku Izovag zaleca się informowanie lekarza lub farmaceuty o wszystkich przyjmowanych oraz planowanych lekach. Informacje dotyczące interakcji Izovag z innymi lekami są ograniczone.
Stosowanie Izovag w ciąży i w okresie karmienia piersią
W przypadku ciąży, podejrzenia ciąży lub jej planowania, przed rozpoczęciem terapii wymagana jest konsultacja z lekarzem lub farmaceutą. W czasie ciąży przeciwwskazane jest stosowanie aplikatorów dopochwowych.
Izovag a karmienie piersią
Nie zaleca się stosowania Izovag kremu dopochwowego w czasie karmienia piersią, chyba że lekarz zaleci inaczej.
Izovag – skutki uboczne
Każdy produkt leczniczy niesie ze sobą ryzyko wystąpienia różnorodnych skutków ubocznych, choć nie u wszystkich one wystąpią. U pacjentów przyjmujących Izovag działania niepożądane mogą występować z różną częstotliwością.
Bardzo rzadko (u mniej niż 1 na 10000 osób):
Ponadto odnotowano występowanie następujących objawów alergicznych: wysypka, obrzęk, nudności, duszność, obniżone ciśnienie tętnicze.
Lista rzadziej występujących skutków ubocznych znajduje się w ulotce leku.
Przechowywanie leku
Ze względów bezpieczeństwa lek należy umieścić w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Po otwarciu zaleca się zużyć tubę w ciągu 7 dni.