510$post_parent:
e-Konsultacja z Receptą Online

Macmiror complex 500

Wypełnij formularz medyczny, aby
rozpocząć e-konsultację lekarską
bez wychodzenia z domu.

skonsultuj się z lekarzem Nasz lekarz będzie wymagał przeprowadzenia konsultacji w formie telefonicznej lub za pośrednictwem czatu.

Ile kosztuje lek Macmiror Complex 500? Cena, refundacja

Lek Macmiror Complex 500 obecnie nie podlega refundacji. Występuje pod postacią globulek, w dawce 500 mg + 200 000 j.m. i w opakowaniu po 8 i 12 sztuk.

  • Macmiror Complex 500 – cena za 8 globulek waha się od ok. 27 – 33 zł, a za 12 globulek należy zapłacić ok. 34 – 42 zł.

Ceny mogą różnić się w zależności od apteki i mogą ulec zmianie w przyszłości.

Tabletki dopochwowe Macmiror Complex 500 – jak działają, na co i dla kogo

Macmiror Complex 500 to lek w postaci globulek na zakażenia pochwy i sromu.

Lek na grzybicę pochwy na receptę Macmiror Complex 500 – działanie

Preparat zawiera dwie substancje czynne: nifuratel i nystatynę. Nifuratel hamuje wzrost drobnoustrojów poprzez działanie na aktywność enzymów związanych z ich rozwojem. Ma szerokie spektrum działania – hamuje wzrost bakterii, grzybów i pierwotniaków. Druga substancja czynna – nystatyna – zaliczana jest do grupy antybiotyków polienowych. Ma ona działanie przeciwgrzybicze – wpływa na składniki ścian komórkowych grzybów, przez co hamuje ich namnażanie.

Nifuratel i nystatyna stosowane łącznie na grzybicze zapalenie pochwy, wykazują wyższą skuteczność niż każda z tych substancji stosowana osobno.

Lek na grzybicze i bakteryjne zapalenie pochwy – jak wpływa na florę bakteryjną pochwy?

Mimo szerokiego spektrum działania substancje czynne zawarte w Macmiror Complex 500 nie wpływają na bakterie Lactobacillus. Pałeczki kwasu mlekowego są jednym z kluczowych składników fizjologicznej flory bakteryjnej pochwy. Bakterie mlekowe pełnią ważną rolę w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania pochwy, a ich obecność podczas infekcji ułatwia i przyspiesza leczenie. Dodatkowo Lactobacillus zmniejszają ryzyko nawrotu infekcji.

Lek Macmiror Complex 500 nie tylko walczy z przyczyną infekcji intymnej wywołaną przez bakterie, grzyby lub pierwotniaki, ale też wspomaga przywrócenie naturalnej flory fizjologicznej pochwy. Lek nie niszczy naturalnej flory bakteryjnej, a stosowany miejscowo nie przenika do krwi i nie oddziałuje na cały organizm.

Macmiror Complex 500 – zamienniki

Lek obecnie nie zawiera zamienników. 

Macmiror Complex 500 globulki – skład leku

Lek zawiera złożoną substancję czynną – nifuratel i nystatynę. Każda globulka zawiera 500 mg nifuratelu oraz 200 000 j.m. nystatyny.

Pozostałe składniki leku to: dimetylopolisiloksan AK 1000, żelatyna, glicerol, etylu p-hydroksybenzoesan sodowy, propylu p-hydroksybenzoesan sodowy, tytanu dwutlenek, żelaza tlenek żółty.

Macmiror Complex 500 – dawkowanie

W zależności od przyczyny i nasilenia objawów różny jest czas leczenia preparatem. Należy stosować jedną globulkę raz na dobę (wieczorem). 

Lekarz zaleca określony czas trwania terapii lub globulki stosuje się do ustąpienia objawów. Nie należy bez porozumienia z lekarzem przerywać leczenia, gdyż terapia może okazać się nieskuteczna.

Macmiror Complex 500 – jak stosować?

Globulkę najlepiej stosować wieczorem przed snem. Należy umieścić ją głęboko w pochwie.

Globulki Macmiror Complex 500 – czy można stosować w trakcie miesiączki?

Nie, lek nie powinien być stosowany w czasie trwania miesiączki (krwawienia menstruacyjnego).

Macmiror Complex 500 – ile dni stosować?

O tym, jak długo należy stosować lek na grzybicę pochwy Macmiror Complex 500 decyduje lekarz na podstawie nasilenia choroby u pacjentki. Ważne, aby leczenie zakończyć przed rozpoczęciem krwawienia miesiączkowego.

Do tej pory nie zgłoszono przypadku przedawkowania leku.

Globulki dopochwowe Macmiror Complex 500 – przeciwwskazania, środki ostrożności

Nie należy stosować leku Macmiror Complex 500, jeśli pacjentka ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek składnik preparatu.

Szczególną ostrożność podczas przyjmowania leku należy zachować, jeśli pacjentka:

  • zaobserwuje reakcje uczuleniowe, tj.: świąd, uczucie pieczenia,
  • ma zamiar współżyć.

Macmiror complex 500 a stosunek

Aby zapewnić skuteczność leczenia i brak nawrotów infekcji, w czasie leczenia kobiety nie powinny współżyć. Stosunki seksualne mogą powodować obniżenie skuteczności terapii. Wskazane jest, aby nie tylko kobieta poddała się leczeniu, ale także jej partner seksualny. Lekarz prawdopodobnie zaleci, aby jednocześnie ze stosowaniem globulek dopochwowych przez kobietę, partner zażywał odpowiednie leki doustne lub miejscowe.Takie działanie zmniejsza ryzyko nawrotu choroby.

Interakcja z innymi lekami

Przed zastosowaniem leku należy poinformować lekarza prowadzącego o wszystkich dotąd przyjmowanych preparatach, również tych bez recepty. Nie należy, bez porozumienia z lekarzem stosować innych leków podawanych do pochwy, także tych dostępnych bez recepty.

Globulki Macmiror complex 500 w ciąży i podczas karmienia piersią – czy można stosować?

W okresie ciąży i karmienia piersią każdy lek można stosować dopiero po konsultacji z lekarzem i pod jego ścisłym nadzorem. To lekarz decyduje, czy nasilenie objawów i stan zdrowia kobiety pozwala na zastosowanie Macmiror Complex 500 w ciąży. W ulotce producent jednoznacznie wskazuje, aby lek u kobiet ciężarnych i karmiących piersią stosować wyłącznie w sytuacji absolutnej konieczności. Dotychczas nieznane są dane na temat przenikania składników leku do mleka i wpływu na organizm dziecka.

Macmiror Complex 500 – skutki uboczne

Jak każdy lek, Mamiror Complex 500 może wywołać działania niepożądane, ale nie u każdej pacjentki one wystąpią.

Do bardzo rzadkich działań niepożądanych Mamiror Complex 500 (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 10 000 osób) zalicza się objawy w postaci pokrzywki, świądu i pieczenia pochwy oraz kontaktowego zapalenia skóry. Jeśli pojawi się pieczenie i swędzenie, zazwyczaj mają one słabe nasilenie i mijają samoistnie. Jeśli świąd będzie się utrzymywał należy skonsultować się z lekarzem.

Czy globulki Macmiror mogą uczulać?

Należy pamiętać, że długotrwała terapia może skutkować rozwinięciem się reakcji alergicznej. Jeśli pojawi się pieczenie czy silne swędzenie, wówczas należy skonsultować się z lekarzem.

Jak przechowywać globulki Macmiror Complex 500?

Lek nie wymaga przechowywania w warunkach chłodniczych (w lodówce). Należy go przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, bezpiecznie, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.


Inne leki na grzybicze zapalenie pochwy:

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Macmiror complex 500 (2)

Wiele pacjentek zastanawia się, czy podczas leczenia globulkami na grzybicze zapalenie pochwy można pić alkohol. Lek nie przenika do krwi i nie wykazuje aktywności ogólnoustrojowej. Dlatego nie ma przeciwwskazań, aby spożywać alkohol podczas stosowania preparatu.

Globulki dopochwowe Macmiror Complex 500 są lekiem działającym na grzyby, bakterie i pierwotniaki, zawierającym dwie substancje czynne. To lek, który wydawany jest wyłącznie przez lekarza, dostępny wyłącznie na receptę. Ma potwierdzoną skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. Preparat ten jest wydawany po konsultacji z lekarzem i wykonaniu odpowiednich badań. Lek można stosować wyłącznie pod nadzorem lekarza.

e-Konsultacja z Receptą Online
Macmiror complex 500

Wypełnij formularz medyczny, aby
rozpocząć e-konsultację lekarską
bez wychodzenia z domu.

skonsultuj się z lekarzem Nasz lekarz będzie wymagał przeprowadzenia konsultacji w formie telefonicznej lub za pośrednictwem czatu.