Receptomat | e-Recepta w 5 min

Receptomat
Macmiror complex 500

Wypełnij formularz, aby rozpocząć
e-konsultację z receptą w 5 minut
bez wychodzenia z domu.

Zniżka: 30% taniej

Rozpocznij e-Konsultację

Receptomat

Macmiror Complex 500

Globulki dopochwowe Macmiror Complex 500 leczą objawy infekcji intymnych o podłożu grzybiczym, bakteryjnym i pierwotniakowym. Dwie substancje czynne zapewniają wysoką skuteczność leczenia. Dowiedz się więcej o leku z opisu poniżej i ulotki producenta. Umów się na konsultację i zamów e-receptę na receptomat.pl. 

Spis treści

Podstawowe informacje o leku Macmiror Complex 500:

  • nazwa: Macmiror Complex 500
  • dawka: 500 mg + 200 000 j.m.
  • postać: globulki dopochwowe
  • substancja czynna: nifuratel (nifuratelum) + nystatyna (nystatinum)
  • dostępne wielkości opakowań: 8,12 globulek
  • status: lek na receptę (RX)
  • kategoria: Grzybicze zapalenie pochwy

Globulki Macmiror Complex 500 – lek ginekologiczny skutecznie leczący zakażenia grzybicze i bakteryjne pochwy

Dwie substancje aktywne zawarte w globulkach dopochwowych Macmiror Complex 500 pozwalają na skuteczne leczenie zakażeń pochwy i sromu wywołanych przez grzyby z rodzaju Candida, bakterie i przez rzęsistka pochwowego. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę.

Jak działa lek na grzybicę pochwy na receptę Macmiror Complex 500?

Preparat zawiera dwie substancje czynne: nifuratel i nystatynę. Nifuratel hamuje wzrost drobnoustrojów poprzez działanie na aktywność enzymów związanych z ich rozwojem. Ma szerokie spektrum działania, bowiem hamuje wzrost bakterii, grzybów i pierwotniaków. Druga substancja czynna to nystatyna zaliczana do grupy antybiotyków polienowych. Ma ona działanie przeciwgrzybicze – wpływa na składniki ścian komórkowych grzybów, przez co hamuje ich namnażanie się.

Co ważne, nifuratel i nystatyna stosowane łącznie na grzybicze zapalenie pochwy, leczą skuteczniej niż każda z tych substancji stosowana osobno.

Lek na grzybicze i bakteryjne zapalenie pochwy – jak wpływa na florę bakteryjną pochwy?

Co ważne, mimo szerokiego spektrum działania, substancje czynne zawarte w Macmiror Complex 500 nie wpływają na bakterie Lactobacillus. Pałeczki kwasu mlekowego są jednym z kluczowych składników fizjologicznej flory bakteryjnej pochwy. Bakterie mlekowe pełnią ważną rolę w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania pochwy, a ich obecność podczas infekcji ułatwia i przyspiesza leczenie. Dodatkowo sprawia, że ryzyko nawrotu infekcji jest mniejsze.

Lek nie tylko walczy z przyczyną infekcji intymnej wywołaną przez bakterie, grzyby lub pierwotniaki, ale też wspomaga przywrócenie naturalnej flory fizjologicznej pochwy. To nie tylko przyspiesza wyleczenie infekcji, ale także zmniejsza ryzyko nawrotów i wystąpienia zakażeń pochwy w przyszłości. Lek nie niszczy naturalnej flory bakteryjnej o dobroczynnym działaniu, a stosowany miejscowo nie przenika do krwi i nie oddziałuje na cały organizm.

Macmiror Complex 500 – jak stosować?

W zależności od przyczyny i nasilenia objawów, różny jest czas leczenia tym preparatem. Zazwyczaj stosuje się 1 globulkę raz na dobę (wieczorem). Lekarz zazwyczaj zaleca określony czas trwania terapii lub globulki stosuje się do ustąpienia objawów.

Globulkę najlepiej stosować wieczorem przed snem. Należy umieścić ją głęboko w pochwie. Lekarz przepisując lek powinien dokładnie wytłumaczyć kiedy i w jaki sposób należy aplikować lek.

Jak długo należy stosować lek na grzybicę pochwy Macmiror Complex 500? O długości terapii decyduje lekarz na podstawie nasilenia choroby u pacjentki. Ważne, aby leczenie zakończyć przed rozpoczęciem krwawienia miesiączkowego.

Czy globulki Macmiror mogą uczulać?

Należy pamiętać, że długotrwała terapia może skutkować rozwinięciem się reakcji alergicznej. Jeśli pojawi się pieczenie czy silne swędzenie, wówczas leczenie należy przerwać i skonsultować się z lekarzem, podobnie jak w przypadku Fluconazole.

Jak każdy lek, także Mamiror Complex 500 może wywołać działania niepożądane, ale nie u każdej pacjentki one wystąpią. Bardzo rzadko, czyli statystycznie rzadziej niż u 1 na 10 000 osób, mogą  pojawić się objawy w postaci pokrzywki, świądu i pieczenia pochwy oraz kontaktowego zapalenia skóry. Jeśli pojawi się pieczenie i swędzenie, zazwyczaj mają one słabe nasilenie i mijają samoistnie.

Jak przechowywać globulki Macmiror Complex 500?

Lek nie wymaga przechowywania w warunkach chłodniczych (w lodówce). Należy go przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, bezpiecznie, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Globulki Macmiror Complex 500 – czy można stosować w trakcie miesiączki?

Nie, lek nie powinien być stosowany w czasie trwania miesiączki (krwawienia menstruacyjnego).

Macmiror complex 500 a stosunek

Aby zapewnić skuteczność leczenia i brak nawrotów infekcji, w czasie leczenia kobiety nie powinny współżyć. Stosunki seksualne mogą powodować obniżenie skuteczności terapii. Wskazane jest, aby nie tylko kobieta poddała się leczeniu, ale także jej partner seksualny. Lekarz prawdopodobnie zaleci, aby jednocześnie ze stosowaniem globulek dopochwowych przez kobietę, partner zażywał doustnie nifuratel. Takie działanie ma zapobiec nawrotom choroby.

Globulki Macmiror complex 500 w ciąży i podczas karmienia piersią – czy można stosować?

W okresie ciąży i karmienia piersią każdy lek można stosować dopiero po konsultacji z lekarzem i pod jego ścisłym nadzorem. To lekarz decyduje, czy nasilenie objawów i stan zdrowia kobiety w ciąży pozwala na bezpieczne zastosowanie Macmiror Complex 500 w ciąży. W ulotce producent jednoznacznie wskazuje, aby lek u kobiet ciężarnych i karmiących piersią stosować wyłącznie w sytuacji absolutnej konieczności. Dotychczas nie znane są dane na temat przenikania składników leku do mleka i wpływu na organizm dziecka.

Macmiror Complex 500 a alkohol

Wiele pacjentek zastanawia się, czy podczas leczenia globulkami na grzybicze zapalenie pochwy można pić alkohol. Lek nie przenika do krwi i nie wykazuje aktywności ogólnoustrojowej. Dlatego nie ma przeciwwskazań, aby spożywać alkohol podczas stosowania preparatu.

Lek na grzybicę Macmiror Complex 500 bez recepty czy z przepisu lekarza?

Globulki dopochwowe Macmiror Complex 500 są lekiem działającym na grzyby, bakterie i pierwotniaki, zawierającym dwie substancje czynne. To lek, który wydawany jest wyłącznie przez lekarza, dostępny wyłącznie na receptę. Ma potwierdzoną skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. Preparat ten jest wydawany po konsultacji z lekarzem i wykonaniu odpowiednich badań. Lek można stosować wyłącznie pod nadzorem lekarza.

Opis produktu – ulotka leku Macmiror Complex 500 - 500 mg + 200 000 j.m.

Podobne leki: