Sympramol jest lekiem stosowanym w leczeniu zaburzeń lękowych uogólnionych oraz występujących pod postacią somatyczną. Ma działanie uspokajające. Jak dawkować lek, jakie mogę być skutki uboczne jego stosowania? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w opisie poniżej i ulotce dołączonej do leku. Możesz również umówić konsultację lekarską przez serwis Receptomat.pl, w trakcie której uzyskasz receptę na Sympramol.
Substancją czynną leku Sympramol jest dichlorowodorek opipramolu. Lek wydawany jest wyłącznie na receptę.
dawki: 50 mg
postać: tabletki drażowane
substancja czynna: chlorowodorek opipramolu (łac. Opipramoli dihydrochloridum)
kategoria: Leki przeciwdepresyjne
Producent, podmiot odpowiedzialny, wytwórca
Podmiot odpowiedzialny
Symphar Sp. z o.o.
ul. Koszykowa 65
00-667 Warszawa
Wytwórca
Klocke Pharma-Service GmbH
Strasburger Strase 77
77767 Appenweier, Niemcy
lub
Symphar Sp. z o.o.
ul. Chełmżyńska 249
04-458 Warszawa
Pytania dotyczące leku Sympramol, które najczęściej zadają nasi pacjenci.
Działanie terapeutyczne leku Sympramol nie jest natychmiastowe, a zmiany nastroju następują stopniowo. Dlatego też lek należy przyjmować regularnie przez co najmniej 2 tygodnie. Lekarz zadecyduje o czasie trwania leczenia. Zalecany średni czas leczenia wynosi od 1 do 2 miesięcy.
Dorośli zazwyczaj stosują 50 mg rano i w południe oraz 100 mg leku Sympramol na noc. Lekarz może zmniejszyć dawkę do 50-100 mg na dobę oraz zalecić stosowanie tylko raz w ciągu doby.
Podczas stosowania leku Sympramol nie zaleca się spożywania alkoholu, ponieważ może on wywoływać senność.
Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej tabletki. Należy przyjąć następną dawkę leku zgodnie z zaleceniem lekarza.
Należy unikać nagłego odstawienia leku Sympramol zażywanego przez długi czas w dużych dawkach, gdyż może to wywołać objawy odstawienia, takie jak: niepokój, pocenie się, nudności, wymioty i zaburzenia snu. Jeśli leczenie ma być przerwane, to powinno odbywać się to stopniowo poprzez powolne zmniejszanie dawki.