Receptomat | e-Recepta w 5 min

e-Recepta Online
Arthryl

Wypełnij prosty Formularz,
Odbierz SMS w 5 minut,
Pokaż Kod w Aptece.

Zniżka: 30% taniej

Rozpocznij e-Konsultację

Receptomat

Arthryl

Szukasz leku na receptę, który pomoże Ci w złagodzeniu objawów choroby zwyrodnieniowej stawów i wspomoże odbudowę chrząstki? Sięgnij po dostępny na receptę Arthryl w saszetkach – dowiedz się więcej z opisu i ulotki poniżej. Umów się na teleporadę i zamów e-receptę na receptomat.pl.

Spis treści

Podstawowe informacje o leku Arthryl:

 • nazwa: Arthryl
 • dawka: 1500 mg
 • postać: proszek do sporządzania roztworu doustnego
 • substancja czynna: siarczan glukozaminy (glucosamini sulfas)
 • dostępne wielkości opakowań: 20, 30, 90 saszetek
 • status: lek na receptę (RX)
 • kategoria: Choroby stawów

Arthryl – lek z siarczanem glukozaminy, który pomaga zapobiegać degeneracji chrząstki stawowej

Zawarta w leku substancja czynna jest pomocna w odbudowie chrząstki stawowej. Glukozamina pomaga w regeneracji i zmniejszeniu dolegliwości bólowych w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów. Lek Arthryl jest zalecany w leczeniu zmian zwyrodnieniowych stawów kolanowych o łagodnym lub umiarkowanym przebiegu. Preparat w saszetkach do przygotowania płynu jest dostępny wyłącznie na receptę.

Arthryl w saszetkach – na co się go stosuje?

To preparat, który pomaga w leczeniu objawów w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów kolanowych, o nasileniu łagodnym lub umiarkowanym. Lek zawiera glukozaminę, substancję naturalnie występującą w ludzkim organizmie, która odpowiedzialna jest za budowanie tkanki łącznej, w tym tej budującej chrząstkę. Glukozamina ma działanie stymulujące syntezę składników chrząstki, stąd wpływa nie tylko na regenerację stawów, ale także na jej ochronę przed uszkodzeniami.

Jak stosować lek na stawy Arthryl?

Na podstawie objawów chorobowych, historii choroby i wyników badań lekarz każdorazowo ustala dawkowanie i długość terapii lekiem na receptę Arthryl. To ważne, aby lek przyniósł zamierzone efekty w przypadku konkretnego pacjenta. Dlatego sposób oraz długość leczenia jest ustalana indywidualnie. Należy bezwzględnie trzymać się wytycznych specjalisty, a w przypadku zauważenia niepokojących objawów, warto o tym jak najszybciej poinformować swojego lekarza.

Standardowe dawkowanie w przypadku leku Arthryl w postaci proszku do przygotowania roztworu, to 1 saszetka raz na dobę.

Kiedy przyjmować lek Arthryl? Przed, po czy w trakcie posiłku?

Zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w szklance wody i dokładnie wymieszać, aby cały proszek rozpuścił się. Przygotowany płyn najlepiej spożywać podczas posiłku.

Jak długo należy stosować Arthryl na stawy, aby poczuć efekty?

By uzyskać poprawę zdrowia w postaci złagodzenia bólu stawów kolanowych, trudności w ich ruchomości i ułatwieniu codziennego poruszania się, lek należy stosować przez dłuższy czas. O długości trwania terapii tym lekiem każdorazowo decyduje lekarz na podstawie nasilenia choroby, stanu pacjenta oraz innych stosowanych preparatów. Zauważalne efekty u każdego pacjenta mogą pojawić się w innym czasie.

Czy lek Arthryl u dzieci można stosować na bóle kolan?

Nie, lek przeznaczony jest do stosowania wyłącznie u osób dorosłych, podobnie jak Doreta. Bóle kolan u dzieci mogą mieć inne podłoże niż u osób dorosłych i starszych. Lek wskazany jest do stosowania przy leczeniu objawów choroby stawów powstałej wskutek pojawienia się zmian zwyrodnieniowych.

Zmiany zwyrodnieniowe w stawach – jak powstają?

Wskutek zbyt dużego obciążenia stawu, urazów lub zmian struktur budujących staw, dochodzi do powstania zmian zwyrodnieniowych. Choroba obejmuje zazwyczaj wszystkie elementy stawu, a przede wszystkich wpływa na funkcjonowanie chrząstki stawowej, której głównym celem jest utrzymanie prawidłowej ruchomości stawów i ochrona przed uszkodzeniem kości i tkanek sąsiadujących.

Zmiany zwyrodnieniowe mogą prowadzić do pojawienia się miejscowego stanu zapalnego w obrębie stawu, co skutkuje wysiękiem i obrzękiem, które powodują bolesność stawu i trudności z ruchomością.

Najczęstsze przyczyny wtórnej choroby zwyrodnieniowej stawów to urazy i uszkodzenia w obrębie tkanek stawowych, zaburzona gospodarka hormonalna (np. niedoczynność tarczycy), choroby metaboliczne (np. cukrzyca) czy inne choroby stawów, takie jak dna moczanowa czy reumatoidalne zapalenie stawów.

Czy można stosować Arthryl w ciąży i podczas karmienia piersią?

Będąc w ciąży, stosowanie jakichkolwiek preparatów (także tych dostępnych bez recepty na ból kręgosłupa), należy każdorazowo konsultować ze swoim lekarzem prowadzącym. Składniki preparatów mogą mieć wpływ na przebieg ciąży i na organizm rozwijającego się dziecka.

Producent w ulotce leku Arthryl jednoznacznie informuje, że stosowanie leku nie jest zalecane gdy kobieta karmi piersią, ponieważ nie ma wystarczających informacji na temat bezpieczeństwa stosowania tego leku podczas laktacji. Podobnie w sytuacji, kiedy kobieta jest w ciąży, przypuszcza, że może w niej być lub planuje ją w najbliższym czasie – w każdym z tych przypadków powinna każdorazowo skonsultować się ze swoim lekarzem przed zastosowaniem tego leku.

Lek na stawy na receptę Arthryl – możliwe skutki uboczne

Prowadzone z udziałem leku badania kliniczne wykazują, że lek jest dobrze tolerowany. Jak każdy lek na receptę, tak ten preparat może wywoływać działania niepożądane, jednak warto wiedzieć, że nie u każdego pacjenta mogą się one pojawić. W prowadzonych badania działania niepożądane leku Arthryl pojawiły się wyłącznie u niewielkiej grupy pacjentów. Były to jedynie dolegliwości przemijające po pewnym czasie i słabo nasilone.

Statystycznie, wśród najczęstszych skutków ubocznych (obserwowanych średnio u mniej niż 1/10 pacjentów, ale częściej niż u 1/100 leczonych pacjentów), pojawiały się:

 • zaburzenia funkcjonowania układu pokarmowego (zaparcia, wzdęcia, biegunka, ból brzucha, nudności, wymioty, niestrawność)
 • bóle głowy i senność
 • zaburzenia naczyniowe w postaci nagłego zaczerwienienia, zwłaszcza w obrębie twarzy
 • zmęczenie jako objaw ogólnoustrojowy.

O innych, rzadziej występujących działaniach niepożądanych leku Arthryl dowiesz się z ulotki producenta.

Opis produktu – ulotka leku Arthryl 1500 mg

Podobne leki