Receptomat | e-Recepta w 5 min

Receptomat
Arthryl

Wypełnij formularz, aby rozpocząć
e-konsultację z receptą w 5 minut
bez wychodzenia z domu.

Zniżka: 30% taniej

Rozpocznij e-Konsultację

Receptomat

Arthryl

Szukasz leku na receptę, który pomoże Ci w złagodzeniu objawów choroby zwyrodnieniowej stawów i wspomoże odbudowę chrząstki? Sięgnij po dostępny na receptę Arthryl w saszetkach – dowiedz się więcej z opisu i ulotki poniżej. Umów się na teleporadę i zamów e-receptę na receptomat.pl.

Spis treści

Podstawowe informacje o leku Arthryl:

 • nazwa: Arthryl
 • dawka: 1500 mg
 • postać: proszek do sporządzania roztworu doustnego
 • substancja czynna: siarczan glukozaminy (glucosamini sulfas)
 • dostępne wielkości opakowań: 20, 30, 90 saszetek
 • status: lek na receptę (RX)
 • kategoria: Choroby stawów

Arthryl – lek z siarczanem glukozaminy, który pomaga zapobiegać degeneracji chrząstki stawowej

Zawarta w leku substancja czynna jest pomocna w odbudowie chrząstki stawowej. Glukozamina pomaga w regeneracji i zmniejszeniu dolegliwości bólowych w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów. Lek Arthryl jest zalecany w leczeniu zmian zwyrodnieniowych stawów kolanowych o łagodnym lub umiarkowanym przebiegu. Preparat w saszetkach do przygotowania płynu jest dostępny wyłącznie na receptę.

Arthryl w saszetkach – na co się go stosuje?

To preparat, który pomaga w leczeniu objawów w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów kolanowych, o nasileniu łagodnym lub umiarkowanym. Lek zawiera glukozaminę, substancję naturalnie występującą w ludzkim organizmie, która odpowiedzialna jest za budowanie tkanki łącznej, w tym tej budującej chrząstkę. Glukozamina ma działanie stymulujące syntezę składników chrząstki, stąd wpływa nie tylko na regenerację stawów, ale także na jej ochronę przed uszkodzeniami.

Inne podobne leki w naszej bazie to m.in. NimesilBiofenac.

Jak stosować lek na stawy Arthryl?

Na podstawie objawów chorobowych, historii choroby i wyników badań lekarz każdorazowo ustala dawkowanie i długość terapii lekiem na receptę Arthryl. To ważne, aby lek przyniósł zamierzone efekty w przypadku konkretnego pacjenta. Dlatego sposób oraz długość leczenia jest ustalana indywidualnie. Należy bezwzględnie trzymać się wytycznych specjalisty, a w przypadku zauważenia niepokojących objawów, warto o tym jak najszybciej poinformować swojego lekarza.

Standardowe dawkowanie w przypadku leku Arthryl w postaci proszku do przygotowania roztworu, to 1 saszetka raz na dobę.

Sprawdź opinie pacjentów o Arthryl.

Kiedy przyjmować lek Arthryl? Przed, po czy w trakcie posiłku?

Zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w szklance wody i dokładnie wymieszać, aby cały proszek rozpuścił się. Przygotowany płyn najlepiej spożywać podczas posiłku.

Jak długo należy stosować Arthryl na stawy, aby poczuć efekty?

By uzyskać poprawę zdrowia w postaci złagodzenia bólu stawów kolanowych, trudności w ich ruchomości i ułatwieniu codziennego poruszania się, lek należy stosować przez dłuższy czas. O długości trwania terapii tym lekiem każdorazowo decyduje lekarz na podstawie nasilenia choroby, stanu pacjenta oraz innych stosowanych preparatów. Zauważalne efekty u każdego pacjenta mogą pojawić się w innym czasie.

Czy lek Arthryl u dzieci można stosować na bóle kolan?

Nie, lek przeznaczony jest do stosowania wyłącznie u osób dorosłych, podobnie jak Doreta. Bóle kolan u dzieci mogą mieć inne podłoże niż u osób dorosłych i starszych. Lek wskazany jest do stosowania przy leczeniu objawów choroby stawów powstałej wskutek pojawienia się zmian zwyrodnieniowych.

Zmiany zwyrodnieniowe w stawach – jak powstają?

Wskutek zbyt dużego obciążenia stawu, urazów lub zmian struktur budujących staw, dochodzi do powstania zmian zwyrodnieniowych. Choroba obejmuje zazwyczaj wszystkie elementy stawu, a przede wszystkich wpływa na funkcjonowanie chrząstki stawowej, której głównym celem jest utrzymanie prawidłowej ruchomości stawów i ochrona przed uszkodzeniem kości i tkanek sąsiadujących.

Zmiany zwyrodnieniowe mogą prowadzić do pojawienia się miejscowego stanu zapalnego w obrębie stawu, co skutkuje wysiękiem i obrzękiem, które powodują bolesność stawu i trudności z ruchomością.

Najczęstsze przyczyny wtórnej choroby zwyrodnieniowej stawów to urazy i uszkodzenia w obrębie tkanek stawowych, zaburzona gospodarka hormonalna (np. niedoczynność tarczycy), choroby metaboliczne (np. cukrzyca) czy inne choroby stawów, takie jak dna moczanowa czy reumatoidalne zapalenie stawów.

Czy można stosować Arthryl w ciąży i podczas karmienia piersią?

Będąc w ciąży, stosowanie jakichkolwiek preparatów (także tych dostępnych bez recepty na ból kręgosłupa), należy każdorazowo konsultować ze swoim lekarzem prowadzącym. Składniki preparatów mogą mieć wpływ na przebieg ciąży i na organizm rozwijającego się dziecka.

Producent w ulotce leku Arthryl jednoznacznie informuje, że stosowanie leku nie jest zalecane gdy kobieta karmi piersią, ponieważ nie ma wystarczających informacji na temat bezpieczeństwa stosowania tego leku podczas laktacji. Podobnie w sytuacji, kiedy kobieta jest w ciąży, przypuszcza, że może w niej być lub planuje ją w najbliższym czasie – w każdym z tych przypadków powinna każdorazowo skonsultować się ze swoim lekarzem przed zastosowaniem tego leku.

Lek na stawy na receptę Arthryl – możliwe skutki uboczne

Prowadzone z udziałem leku badania kliniczne wykazują, że lek jest dobrze tolerowany. Jak każdy lek na receptę, tak ten preparat może wywoływać działania niepożądane, jednak warto wiedzieć, że nie u każdego pacjenta mogą się one pojawić. W prowadzonych badania działania niepożądane leku Arthryl pojawiły się wyłącznie u niewielkiej grupy pacjentów. Były to jedynie dolegliwości przemijające po pewnym czasie i słabo nasilone.

Statystycznie, wśród najczęstszych skutków ubocznych (obserwowanych średnio u mniej niż 1/10 pacjentów, ale częściej niż u 1/100 leczonych pacjentów), pojawiały się:

 • zaburzenia funkcjonowania układu pokarmowego (zaparcia, wzdęcia, biegunka, ból brzucha, nudności, wymioty, niestrawność)
 • bóle głowy i senność
 • zaburzenia naczyniowe w postaci nagłego zaczerwienienia, zwłaszcza w obrębie twarzy
 • zmęczenie jako objaw ogólnoustrojowy.

O innych, rzadziej występujących działaniach niepożądanych leku Arthryl dowiesz się z ulotki producenta.

Opis produktu – ulotka leku Arthryl 1500 mg

Inne najpopopularniejsze leki: