Receptomat | e-Recepta w 5 min

Receptomat
Sildenafil Actavis

Wypełnij formularz, aby rozpocząć
e-konsultację z receptą w 5 minut
bez wychodzenia z domu.

Zniżka: 30% taniej

Rozpocznij e-Konsultację

Receptomat

Szukasz leku na zaburzenia wzwodu z sildenafilem? Dowiedz się więcej o preparacie Sildenafil Actavis z opisu poniżej i z ulotki producenta. W razie jakichkolwiek pytań, na telekonsultację ze specjalistą umówisz się na Receptomat.pl, tam też zamówisz e-receptę na Sildenafil Actavis.

Podstawowe informacje o leku Sildenafil Actavis:

  • nazwa: Sildenafil Actavis

  • dawka: 25 mg, 50 mg, 100 mg

  • postać: tabletki powlekane

  • substancja czynna: sildenafil (syldenafil)

  • dostępne wielkości opakowań: 1, 2 4, 8, 12, 24 tabl.

  • status: lek na receptę (RX)

  • kategoria: Zaburzenia erekcji, Leki na potencję

Sildenafil Actavis – lek na zaburzenia erekcji z syldenafilem

Lek zawiera sildenafil, substancję czynną, która wspomaga powstanie i utrzymanie erekcji u dorosłych mężczyzn pod warunkiem pobudzenia seksualnego. To lek na potencję stosowany w leczeniu zaburzeń wzwodu – to preparat na impotencję. Dostępny w różnych dawkach sildenafilu: 25 mg, 50 mg, 100 mg, w różnych wielkościach opakowań. Te tabletki na zaburzenia erekcji są wydawane wyłącznie na receptę.

Tabletki na potencję z sildenafilem – jak działa Sildenafil Actavis?

Sildenafil, będący substancją czynną leku, pod wpływem pobudzenia seksualnego powoduje zwiększenie napływu krwi do prącia, pozwala uzyskać i utrzymać erekcję mężczyznom, którzy mają z tym problem.

Podczas pobudzenia seksualnego w ciałach jamistych prącia jest uwalniany tlenek azotu, który uruchamia wiele przemian biochemicznych. W ich efekcie dochodzi do rozkurczu mięśni gładkich prącia i wypełniania się ich krwią, co skutkuje pojawieniem się wzwodu. Przy problemach z erekcją mechanizm ten jest zaburzony. Sildenafil, który należy do leków z grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 (PDE5), pośrednio zwiększa wpływ tlenku azotu na mięśnie ciał jamistych, co prowadzi do powstania wzwodu. Aby jednak sildenafil mógł zadziałać, niezbędne jest początkowe pobudzenie seksualne, które przyczynia się do uwolnienia tlenku azotu.

Lek na zaburzenia erekcji Sildenafil Actavis – jak stosować, jakie dawki?

To lekarz zadecyduje, jaka dawka leku z sildenafilem i z jaką częstotliwością będzie najlepsza dla konkretnego pacjenta. Zazwyczaj początkowa dawka leku to 50 mg. Jeśli ta początkowa dawka wydaje się za mocna lub za słaba, warto powiedzieć o tym swojemu lekarzowi i wspólnie ustalić odpowiednie dawkowanie. Ważne, aby lek Sildenafil Actavis stosować nie częściej niż raz na dobę.

Lek stosuje się przed planowaną aktywnością seksualną. Czas, po którym lek zaczyna działać, jest różny u różnych pacjentów, najczęściej to okres od 0,5 do 1 h. Jak wynika z mechanizmu działania sildenafilu, warunkiem uzyskania erekcji jest wcześniejsze pobudzenie seksualne. Bez tego lek nie będzie działał na zaburzenia erekcji.

Kto może stosować Sildenafil Actavis?

Te tabletki na potencję są przeznaczone dla dorosłych mężczyzn, którzy mają problem z uzyskaniem lub utrzymaniem erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku seksualnego. Istnieje szereg przeciwwskazań do stosowania leków z sildenafilem (np. problemy z układem krążenia), dlatego przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Na ile przed stosunkiem seksualnym należy zażyć Sildenafil Actavis?

U różnych pacjentów lek zaczyna działać po różnym czasie, jednak zazwyczaj jest to czas od 30 do 60 minut. Obfity posiłek może wpływać na czas potrzebny do rozpoczęcia działania leku. Warunkiem koniecznym dla skuteczności preparatu jest wcześniejsze pobudzenie seksualne.

Od jakiego wieku można zażywać tabletki z sildenafilem?

To lekarz każdorazowo na podstawie historii choroby, stanu pacjenta i występujących objawów decyduje o zastosowaniu odpowiedniego preparatu. Leku Sildenafil Actavis nie należy stosować u mężczyzn, którzy nie przekroczyli 18. roku życia.

Kiedy zażyć tabletki z sildenafilem – przed, w trakcie czy po posiłku?

Ten lek na erekcję na receptę można zażywać zarówno podczas posiłków, jak i niezależnie od niego. Składniki pokarmów nie wchodzą w interakcję z substancjami czynnymi preparatu. Trzeba pamiętać jednak, że przyjęcie tabletek w czasie obfitego posiłku może spowodować wydłużenie czasu, który jest potrzebny do rozpoczęcia działania preparatu.

Sildenafil a alkohol

Warto pamiętać, że spożycie alkoholu może zaburzać zdolność do uzyskania erekcji. Dlatego aby mieć pewność, że po zażyciu tabletki Sildenafil Actavis lek zacznie działać w odpowiednim czasie i z oczekiwaną skutecznością, nie należy pić znacznych ilości alkoholu w ciągu godzin poprzedzających zastosowanie leku.

Czy po zażyciu tabletek z sildenafilem można prowadzić samochód?

Lek działa nie tylko na ciała jamiste prącia. Do działań niepożądanych preparatu zalicza się możliwość pojawienia się zaburzeń widzenia i zawrotów głowy. Trzeba jednak wiedzieć, że skutki uboczne leku nie u każdego pacjenta mogą się pojawić. Dlatego mężczyzna powinien upewnić się, jak preparat wpływa na jego organizm przed prowadzeniem pojazdów lub obsługą maszyn.

Czy zażycie większej niż zalecana dawka leku z sildenafilem zwiększa jego skuteczność?

Nie, zażycie dawki większej niż 100 mg nie jest równoznaczne ze zwiększeniem skuteczności leku. Nie należy przyjmować dawek większych, niż zalecił lekarz. Zażycie większej dawki może nasilić występowanie działań niepożądanych.

Tabletki Sildenafil Actavis – działania niepożądane

Jakie skutki uboczne może wywoływać stosowanie leków na impotencję z sildenafilem? Jak każdy lek, tak ten może wywołać działanie niepożądane, ale nie u każdego one wystąpią. Wśród zaobserwowanych objawów wymienia się:

  • niezbyt często (statystycznie nie więcej niż 1 na 100 osób): reakcja alergiczna, bóle w klatce piersiowej

  • rzadko (mogą dotyczyć nie więcej niż 1 na 1000 osób): bolesne i nadmiernie przedłużające się wzwody, nagłe pogorszenie się lub utrata wzroku, ciężkie reakcje skórne, napady padaczkowe lub drgawki.

O innych, rzadziej występujących skutkach ubocznych sildenafilu, można szczegółowo przeczytać w ulotce Sildenafil Actavis.

Opis produktu – ulotka leku Sildenafil Actavis 25 mg, 50 mg, 100 mg