2588$post_parent:
e-Konsultacja z Receptą Online

Adalift

Wypełnij formularz medyczny, aby
rozpocząć e-konsultację lekarską
bez wychodzenia z domu.

skonsultuj się z lekarzem Nasz lekarz będzie wymagał przeprowadzenia konsultacji w formie telefonicznej lub za pośrednictwem czatu.

Ile kosztuje lek Adalift? Cena, refundacja

Cena leku Adalift zależy od dawki i wielkości opakowania. Wynosi orientacyjnie:

 • Adalift 5 mg 28 tabl. – cena od 81 do 93,90 zł
 • Adalift 10 mg 4 tabl.- cena od 39,50 do 46 zł
 • Adalift 20 mg za 2 tabletki – kosztuje od 35 do 41,50 zł
 • Adalift 20 mg 4 tabl. – koszt od 59,90 do 63,50 zł

Cena tego nierefundowanego leku może ulec zmianie.

Adalift – jak działa, na co i dla kogo

Substancją czynną leku Adalift jest tadalafil, który należy do grupy leków nazywanych inhibitorami fosfodiesterazy typu 5.

Adalift jest stosowany w leczeniu dorosłych mężczyzn:

 • z zaburzeniami erekcji – tadalafil znacznie poprawia zdolność uzyskania wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego. Działanie leku Adalift 5, 10 i 20 mg polega na rozszerzeniu naczyń krwionośnych członka, co umożliwia napływ do niego krwi. Środek wymaga stymulacji seksualnej. Adalift nie działa u pacjentów bez zaburzeń erekcji;
 • z objawami ze strony układu moczowego wywołanymi łagodnym rozrostem gruczołu krokowego. Symptomy tego stanu obejmują: trudności w rozpoczęciu oddawania moczu, wrażenie niecałkowitego opróżniania pęcherza i konieczność częstszego oddawania moczu, również w nocy. Tadalafil poprawia przepływ krwi i powoduje rozluźnienie mięśni gruczołu krokowego i pęcherza, co może łagodzić objawy łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (już po 1-2 tygodniach od rozpoczęcia leczenia). W leczeniu łagodnego rozrostu gruczołu krokowego stosowana jest wyłącznie dawka Adalift 5 mg.

Adalift nie może być stosowany u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Adalift – zamienniki:

Zamiennikami leku Adalift dostępnymi na receptę są m.in.: Cialis, Tadalafil Actavis, Tadalafil Aurovitas, Tadalafil Belupo, Tadalafil Hasco, Tadalafil Maxigra, Tadalafil Medana, Tadalafil Sun, Tadalafil Teva, Tadamen, Tadaxin.

Adalift – skład leku

Substancją czynną leku jest tadalafil. Każda tabletka leku zawiera odpowiednio 5, 10 lub 20 mg tadalafilu.

Pozostałe składniki leku:

Rdzeń tabletki – laktoza jednowodna (patrz koniec punktu 2), celuloza mikrokrystaliczna, powidon K 30, poloksamer typ 188, sodu laurylosiarczan, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Otoczka – alkohol poliwinylowy, makrogol 3350, talk, tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek żółty (E 172) żelaza tlenek czerwony (E 172).

Adalift – dawkowanie

Stosowanie leku Adalift zależy od wielkości dawki i schorzenia pacjenta. Powinno przebiegać zgodnie z zaleceniami lekarza.

Tabletki leku Adalift są przeznaczone do stosowania doustnego tylko u mężczyzn. Tabletki należy połykać w całości, popijając niewielką ilością wody. Można je przyjmować niezależnie od posiłków. 

Leczenie zaburzeń erekcji

Zalecana dawka do codziennego stosowania to jedna tabletka 5 mg, przyjmowana raz na dobę o tej samej porze dnia. Lekarz może zmniejszyć dawkę do 2,5 mg. Nie należy przyjmować leku Adalift częściej niż raz na dobę.

Adalift 10 mg można przyjmować przed planowaną aktywnością seksualną (ok. 30 minut). Jeśli zalecana dawka 10 mg jest za słaba, lekarz może zalecić stosowanie jednej tabletki 20 mg. Nie zaleca się stałego, codziennego przyjmowania leku. Lek Adalift może pozostawać skuteczny do 36 godzin po przyjęciu tabletki.

Leczenie objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego

Dawka stosowana w leczeniu łagodnego rozrostu gruczołu krokowego to jedna tabletka 5 mg, przyjmowana raz na dobę o tej samej porze dnia. Jeżeli u pacjenta występuje łagodny rozrost gruczołu krokowego i jednocześnie zaburzenia erekcji to dawka 5 mg raz na dobę pozostaje bez zmian. 

Adalift – przeciwwskazania, środki ostrożności

Przeciwwskazaniami do stosowania leku są:

 • uczulenie na tadalafil lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
 • przyjmowanie azotanów organicznych w jakiejkolwiek postaci lub innych donorów tlenku azotu (np. azotyn amylu), leków stosowanych w leczeniu dławicy piersiowej – tadalafil nasila działanie tych leków,
 • ciężka choroba serca lub przebyty zawał serca w ciągu ostatnich 90 dni,
 • przebyty udar w ciągu ostatnich 6 miesięcy,
 • niskie ciśnienie krwi lub niekontrolowane wysokie ciśnienie krwi,
 • utrata wzroku w wyniku niezwiązanej z zapaleniem tętnic przedniej niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego (NAION),
 • przyjmowane riocyguatu, leku stosowanego w leczeniu nadciśnienia płucnego i przewlekłego zakrzepowo-zatorowego nadciśnienia płucnego – wykazano, że tadalafil nasila działanie obniżające ciśnienie krwi przez ten lek.

Problemy z sercem

Aktywność seksualna wiąże się ryzykiem u pacjentów z chorobami serca. W ich przypadku stanowi ona dodatkowe obciążenie dla serca.

Rak gruczołu krokowego

Łagodny rozrost gruczołu krokowego i rak gruczołu krokowego mogą wywoływać takie same objawy. Lekarz przeprowadzi badanie w kierunku występowania raka gruczołu krokowego przed rozpoczęciem stosowania leku Adalift w leczeniu objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Leku Adalift nie powinien być stosowany w leczeniu raka gruczołu krokowego.

Pacjent przed przyjęciem leku powinien poinformować lekarza, jeżeli występuje którykolwiek z poniższych przypadków:

 • niedokrwistość sierpowatokrwinkowa (nieprawidłowy kształt czerwonych krwinek),
 • szpiczak mnogi (nowotwór szpiku kostnego),
 • białaczka (nowotwór komórek krwi),
 • jakiekolwiek zniekształcenie członka,
 • ciężkie choroby wątroby lub nerek.

Więcej informacji w ulotce leku.

Interakcja z innymi lekami

Przed zastosowaniem tego leku należy poinformować lekarza o innych stosowanych środkach. Nie wolno przyjmować leku Adalift w przypadku stosowania azotanów.

Adalift, zawierający jako substancję czynną tadalafil, może wpływać na działanie niektórych leków, tak jak inne leki mogą wpływać na jego działanie. W interakcje z lekiem mogą wchodzić:

 • leki blokujące receptory α-adrenergiczne (stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego krwi lub objawów ze strony układu moczowego spowodowanych łagodnym rozrostem gruczołu krokowego),
 • inne leki stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego krwi,
 • riocyguat,
 • inhibitory 5-alfa-reduktazy (stosowane w leczeniu łagodnego rozrostu gruczołu krokowego),
 • ketokonazol w tabletkach (stosowany w leczeniu zakażeń grzybiczych).
 • inhibitory proteazy stosowane w leczeniu AIDS lub zakażenia wirusem HIV,
 • fenobarbital, fenytoina i karbamazepina (leki przeciwdrgawkowe),
 • ryfampicyna, erytromycyna, klarytromycyna lub itrakonazol,
 • inne metody leczenia zaburzeń erekcji.

Stosowanie w ciąży i w okresie karmienia piersią

Lek do stosowania wyłącznie przez mężczyzn. Adalift nie jest przeznaczony do stosowania u kobiet (w tym w ciąży i okresie karmienia piersią). 

Adalift – skutki uboczne

Każdy lek może wywoływać działania niepożądane. Jeśli wystąpi jakiekolwiek działanie niepożądane z wymienionych poniżej, należy przerwać stosowanie leku i natychmiast zwrócić się do lekarza:

 • reakcje alergiczne, w tym wysypki (niezbyt często),
 • ból w klatce piersiowej (niezbyt często),
 • priapizm, przedłużona i być może bolesna erekcja po przyjęciu tadalafilu (rzadko). Jeśli wystąpiła tego rodzaju erekcja i trwa nieprzerwanie dłużej niż 4 godziny, to konieczny jest natychmiastowy kontakt z lekarzem,
 • nagła utrata widzenia (rzadko).

Lek Adalift u części pacjentów spowodować może łagodne lub umiarkowane skutki uboczne.

Częste skutki uboczne Adalift (występują nie częściej niż u 1 na 10 pacjentów): ból głowy, ból pleców, ból mięśni, ból rąk i nóg, zaczerwienienie twarzy, przekrwienie błony śluzowej nosa i niestrawność.

Niezbyt częste działania niepożadane Adalift (występują nie częściej niż u 1 na 100 pacjentów): zawroty głowy, ból brzucha, nudności, wymioty, zarzucanie treści żołądkowej do przełyku, niewyraźne widzenie, ból oczu, trudności w oddychaniu, obecność krwi w moczu, przedłużona erekcja, uczucie kołatania serca, szybkie bicie serca, wysokie ciśnienie krwi, niskie ciśnienie krwi, krwawienie z nosa, dzwonienie w uszach, obrzęk rąk, stóp lub kostek i uczucie zmęczenia.

Rzadkie skutki uboczne leku (występują nie częściej niż u 1 na 1000 pacjentów): omdlenia, drgawki i przemijająca utrata pamięci, obrzęk powiek, zaczerwienienie oczu, nagłe pogorszenie lub utrata słuchu, pokrzywka (swędzące, czerwone uwypuklenia na powierzchni skóry), krwawienie z prącia, obecność krwi w nasieniu i zwiększona potliwość.

Przechowywanie leku

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.


Inne leki na zaburzenia erekcji:

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Adalift (3)

Lek należy stosować tak długo, jak zalecił lekarz. W razie potrzeby należy udać się na wizytę kontrolną w celu oceny skuteczności terapii i dalszego jej zaplanowania.

Alkohol nie wchodzi w interakcje z lekiem, jednak może powodować przemijające obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Spożywanie alkoholu przed lub po przyjęciu tabletki może zwiększyć ryzyko wystąpienia zawrotów głowy przy wstawaniu.

Nie, ten lek jest dostępny wyłącznie za okazaniem recepty lekarskiej.

e-Konsultacja z Receptą Online
Adalift

Wypełnij formularz medyczny, aby
rozpocząć e-konsultację lekarską
bez wychodzenia z domu.

skonsultuj się z lekarzem Nasz lekarz będzie wymagał przeprowadzenia konsultacji w formie telefonicznej lub za pośrednictwem czatu.