Receptomat | e-Recepta w 5 min

Receptomat
Priligy

Wypełnij formularz, aby rozpocząć
e-konsultację z receptą w 5 minut
bez wychodzenia z domu.

Zniżka: 30% taniej

Rozpocznij e-Konsultację

Receptomat

Priligy  

Priligy pomaga utrzymać kontrolę nad wytryskiem, to skuteczny lek urologiczny dla mężczyzn. Dowiedz się więcej o preparacie z opisu poniżej i z oryginalnej ulotki producenta. Na teleporadę umówisz się na receptomat.pl, tam też zamówisz e-receptę na Priligy.

Spis treści

Podstawowe informacje o leku Priligy:

 • nazwa: Priligy
 • dawka: 30 mg, 60 mg
 • postać: tabletki powlekane
 • substancja czynna: dapoksetyna (dapoxetinum)
 • dostępne wielkości opakowań: 1 tabletka, 2 tabletki, 3 tabletki, 6 tabletek
 • status: lek na receptę (RX)
 • kategoria: Przedwczesny wytrysk

Priligy – lek urologiczny dla mężczyzn na przedwczesny wytrysk

Substancja czynna leku Priligy (dapoksetyna) pomaga wydłużyć czas do wytrysku i poprawia kontrolę nad nim. Zalecany jest dorosłym mężczyznom w leczeniu przedwczesnego wytrysku, który pojawia się już po niewielkiej stymulacji seksualnej. Lek Priligy w różnych dawkach i wariantach opakowania jest dostępny wyłącznie na receptę.

Lek urologiczny Priligy – jak działa?

Tabletki Priligy zawierają dapoksetynę, substancję czynną należącą do leków określanych jako „selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny” (SSRI).

Lek przeznaczony jest dla dorosłych mężczyzn w wieku od 18 do 64 lat, którzy mają problemy z wytryskiem. Zalecany jest dla panów, którzy borykają się z problemem za szybkiego wytrysku, co może powodować różne problemy - od sfery psychicznej (niepokój, frustracja, obniżona pewność siebie) aż po problemy w relacjach seksualnych. Priligy wydłuża czas potrzebny do wytrysku oraz pomaga utrzymać nad nim kontrolę.

Lek na przedwczesny wytrysk – tabletki Priligy – jak stosować? Dawkowanie

Każdorazowo, na podstawie nasilenia objawów, wywiadu, badań i indywidualnych predyspozycji pacjenta lekarz dobiera dawkę leku oraz długość trwania terapii. Zalecana dawka to 30 mg, jednak w uzasadnionych przypadkach lekarz może ją zwiększyć do 60 mg.

Lek przyjmuje się na 1-3 godzin przed planowaną aktywnością seksualną. Ważne, aby nie przyjmować leku Priligy częściej niż 1 raz na dobę (raz na 24 godziny). Nie jest to lek urologiczny przeznaczony do codziennego stosowania.

Zastanawiając się, na stałe jak wydłużyć stosunek, po 4 tygodniach stosowania leku lub po 6 przyjętych dawkach mężczyzna powinien skonsultować się z lekarzem i ocenić rezultaty prowadzonej terapii. Na ich podstawie specjalista zdecyduje o zakończeniu lub przedłużeniu leczenia przedwczesnego wytrysku z Priligy.

Priligy a alkohol, stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Warto pamiętać, że pewne składniki napojów i pokarmów mogą wchodzić w interakcje z lekiem lub wpływać na jego wchłanianie się w organizmie, a więc pośrednio – oddziaływać na skuteczność i poprawność działania preparatu.

Należy pamiętać, aby tabletki każdorazowo popijać przynajmniej jedną szklanką wody. Nie pić soku grejpfrutowego w czasie przynajmniej 24 godzin przed planowanym zażyciem leku, ponieważ może to wpływać na stężenie leku w organizmie.

Nie ma znaczenia, czy tabletki Priligy są stosowane przed, w czasie czy po posiłku.

Podczas terapii lekiem Priligy należy unikać picia alkoholu. Może to bowiem powodować senność, spadek koncentracji, opóźnione reakcje psychoruchowe oraz nasilenie zawrotów głowy. Spożywanie alkoholu razem z Priligy zwiększa ryzyko urazów powstałych w wyniku omdlenia oraz innych działań niepożądanych.

Priligy – jak długo działa?

Te tabletki na opóźnienie wytrysku należy zażyć w czasie od 1 do maksymalnie 3 godzin przed aktywnością seksualną. Wcześniejsze ich zastosowanie może nie dać oczekiwanego rezultatu podczas zbliżenia.

Tabletki Priligy na przedwczesny wytrysk – dla kogo?

Lek jest wskazany do stosowania dla dorosłych mężczyzn w wieku 18-64 lat, którzy spełniają następujące kryteria:

 • czas opóźnienia ejakulacji wewnątrz pochwy krótszy niż 2 minuty

 • niezależne od kontroli mężczyzny nawracające lub chroniczne wytryski przy minimalnym pobudzeniu seksualnym (lub krótko po penetracji)

 • osłabiona kontrola nad ejakulacją

 • przedwczesny wytrysk podczas większości stosunków seksualnych w okresie ostatnich 6 miesięcy

 • problemy interpersonalne lub niepokój osobisty związany z przedwczesną ejakulacją.

Lek na przedwczesny wytrysk Priligy – bez recepty czy na receptę?

Lek urologiczny Priligy jest wydawany na problemy z wytryskiem na podstawie wywiadu lekarskiego, badania i oceny ryzyka przeprowadzonego przez specjalistę. Dawkę oraz długość terapii lekarz zaleca na podstawie objawów oraz reakcji organizmu na stosowanie leku. Jest to preparat, który wydawany jest wyłącznie na receptę.

Sposoby na przedwczesny wytrysk

Aby rozwiązać problemy z wytryskiem, należy działać wielokierunkowo. Terapia farmakologiczna powinna być wspomagana przez ćwiczenia oraz trening psychologiczny mający na celu lepszą kontrolę nad wytryskiem.

Zastanawiając się, jak wyeliminować przedwczesny wytrysk, warto porozmawiać z lekarzem, jakie działania mogą wspomóc terapię. Skumulowane rezultaty różnych działań dają zazwyczaj lepsze efekty niż pojedyncze zalecenia. Bez działania leku problem może powracać, dlatego warto zadbać o pomoc w różnych aspektach radzenia sobie z przedwczesnym wytryskiem. Leczenie będzie skuteczne, jeśli będzie wspomagane także innymi metodami.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Priligy?

Skutki uboczne mogą pojawić się u każdego pacjenta stosującego ten lek, jednak nie zawsze one występują. Przed zażyciem pierwszej tabletki warto dokładnie przeczytać treść oryginalnej ulotki Priligy, aby poznać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych leku.

Bardzo często, u więcej niż 1 mężczyzny na 10, mogą pojawić się następujące skutki uboczne:

 • bóle głowy

 • zawroty głowy

 • nudności.

Podczas stosowania leku należy bacznie obserwować swój organizm i zgłosić lekarzowi wszelkie niepokojące objawy.

Opis produktu – ulotka leku Priligy 30 mg, 60 mg

Podobne leki: