Co to za lek Dulsevia? Na co się go stosuje?
Dulsevia to lek, którego substancją czynną jest duloksetyna. Duloksetyna jest inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny, co oznacza, że zwiększa stężenie tych dwóch neuroprzekaźników w układzie nerwowym. Wyższy poziom serotoniny i noradrenaliny w mózgu pomaga w regulacji nastroju, zmniejszaniu lęku oraz łagodzeniu bólu neuropatycznego.
Dulsevia pomaga łagodzić objawy depresji, takie jak uczucie smutku, utrata zainteresowań i motywacji, problemy ze snem czy zmęczenie. W przypadku zaburzeń lękowych uogólnionych jest skuteczna w zmniejszaniu przewlekłego uczucia lęku, nadmiernego martwienia się i nerwowości. Ponadto lek jest wskazany w leczeniu bólu neuropatycznego u osób z cukrzycą, który może być odczuwany jako ból palący, przeszywający, kłujący lub przypominający porażenie prądem. Często temu schorzeniu towarzyszy utrata czucia w niektórych częściach ciała, nadwrażliwość na dotyk, ciepło lub chłód.
W przypadku depresji i lęku działanie leku może być odczuwalne po 2–4 tygodniach, ale jeśli nie nastąpi poprawa, należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku bólu neuropatycznego poprawa stanu zdrowia może nastąpić po kilku tygodniach, ale brak efektów po dwóch miesiącach również wymaga kontaktu z lekarzem. Nawet po zauważeniu poprawy lekarz może zalecić kontynuowanie przyjmowania Dulsevii, aby zapobiec nawrotom objawów.
Rozpocznij teleporadę
z opcją Recepty Online
bez wychodzenia z domu.

Inne pytania na temat leku Dulsevia
- Po jakim czasie zaczyna działać lek na depresję Dulsevia?
- Jak uzyskać receptę na antydepresant Dulsevia?
- Jak stosować Dulsevia? Jak wygląda dawkowanie leku?
- Czy po tabletkach na depresję Dulsevia się tyje? Czy Dulsevia powoduje tycie?
- Czy można łączyć tabletki Dulsevia z alkoholem?
- Czy jest dostępny lek na depresję Dulsevia bez recepty?
- Z czym nie łączyć tabletek Dulsevia?
- Jakie są możliwe skutki uboczne Dulsevia? Jak długo występują?
- Jakie samopoczucie po pierwszych dniach stosowania leku Dulsevia?
- Kiedy brać tabletki Dulsevia - rano czy wieczorem?
- Czy Dulsevia to lek psychotropowy? Czy uzależnia?
- Czy Dulsevia to silny lek na depresję?