2209$post_parent:
e-Konsultacja z Receptą Online

INFECTOSCAB 5% KREM

Wypełnij formularz medyczny, aby
rozpocząć e-konsultację lekarską
bez wychodzenia z domu.

skonsultuj się z lekarzem Nasz lekarz będzie wymagał przeprowadzenia konsultacji w formie telefonicznej lub za pośrednictwem czatu.

Ile kosztuje lek INFECTOSCAB 5% KREM? Cena, refundacja

Ten lek nie ma obecnie żadnego refundowanego opakowania. Obecnie dostępny jest wyłącznie w tubce 30 g (wcześniej również 60 g).

  • INFECTOSCAB 5% KREM – cena waha się od 75 do 90 zł za opakowanie 30 g.

Ceny mogą różnić się w zależności od apteki, mogą też ulec zmianie w przyszłości.

INFECTOSCAB 5% KREM – jak działa, na co i dla kogo

Substancją czynną leku INFECTOSCAB 5% KREM jest permetryna. Należy on a do grupy leków nazywanych piretroidami, które są środkami przeciwpasożytniczymi. Preparat w postaci kremu jest stosowany w leczeniu świerzbu – świądu spowodowanego roztoczami świerzbowca (Sarcoptes scabiei).

Leku INFECTOSCAB 5% nie należy stosować u noworodków i niemowląt w wieku poniżej 2 miesięcy, o ile lekarz nie zdecyduje inaczej. Leczenie dzieci do 23 miesięcy powinno być prowadzone pod ścisłą kontrolą lekarza. 

INFECTOSCAB 5% KREM – zamienniki

Brak zamiennika dla tego leku.

INFECTOSCAB 5% KREM – skład leku

Substancją czynną leku jest permetryna. 1 g kremu zawiera 50 mg permetryny.

Pozostałymi składnikami leku są: alkohol cetostearylowy, emulgujący (typ A), parafina ciekła, wazelina biała, kwas sorbinowy, woda oczyszczona.

INFECTOSCAB 5% KREM – jak stosować? Dawkowanie

Lek na świerzb należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. 

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat

Nałożyć do 30 g kremu – ilość ta odpowiada 1 tubce 30 g lub ½ tubki 60 g.

Dzieci w wieku 6 – 12 lat

Nałożyć do 15 g kremu – dawka odpowiada ½ tubki 30 g lub ¼ tubki 60 g.

Dzieci w wieku 2 miesięcy – 5 lat

Nałożyć do 7,5 g kremu – odpowiada ¼ tubki 30 g lub ⅛ tubki 60 g.

Podane dawki są orientacyjne, należy każdorazowo dopasować je do przypadku pacjenta. 

Sposób stosowania leku INFECTOSCAB 5% KREM

INFECTOSCAB 5% krem jest przeznaczony wyłącznie do stosowania na skórę. Preparat należy ostrożnie nałożyć miejscowo na skórę, równomiernie na całe ciało, również na kark, dłonie i podeszwy stóp. Nie ma potrzeby nakładania kremu na twarz i głowę – chyba, że te miejsca zaatakował świerzb. 

Nie stosować na uszkodzoną skórę. 

Należy uważać, aby krem podczas aplikacji na skórę nie dostał się do oczu lub na błony śluzowe (do nosa lub gardła, narządów płciowych) lub na otwarte rany. W przypadku kontaktu z oczami lub błoną śluzową, należy dokładnie przemyć je wodą. 

INFECTOSCAB 5% KREM – przeciwwskazania, środki ostrożności

Nie należy stosować leku INFECTOSCAB 5%, jeśli występuje uczulenie na substancję czynną (permetrynę) lub którykolwiek składnik leku.

Przeciwwskazaniem do stosowania leku jest również wiek dziecka poniżej 2 miesięcy

Szczególną ostrożność podczas przyjmowania leku należy zachować w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na chryzantemy lub inne rośliny z rodziny Compositae.

Lek jest szkodliwy dla owadów i innych organizmów żyjących w wodzie, dlatego też nie powinien dostać się do akwariów i terrariów. 

W składzie produktu znajduje się alkohol cetostearylowy i kwas sorbinowy. Możliwe jest wystąpienie reakcji alergicznej lub miejscowej reakcji skórnej (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Parafina może zmniejszać skuteczność i niezawodność wyrobów lateksowych (w tym prezerwatyw i wkładek domacicznych).

Interakcja z innymi lekami

Interakcje leku INFECTOSCAB 5% z innymi produktami leczniczymi nie są znane.

Stosowanie w ciąży i w okresie karmienia piersią

Brak wystarczających danych o bezpieczeństwie stosowania leku w okresie ciąży i laktacji. Z tego powodu nie jest zalecane stosowanie preparatu, o ile nie jest to bezwzględnie konieczne. Kobiety w czasie laktacji nie powinny karmić piersią przez 5 kolejnych dni po zakończeniu stosowania kremu INFECTOSCAB 5%.

KREM INFECTOSCAB 5% – skutki uboczne

Tak jak każdy inny lek, także ten może powodować działania niepożądane. INFECTOSCAB 5% KREM wywoła je tylko u niektórych pacjentów. 

Wystąpienie objawów ciężkiej reakcji nadwrażliwości wymaga natychmiastowej konsultacji z lekarzem. W takim przypadku nie wolno ponownie stosować leku INFECTOSCAB 5% KREM.

Częste działania niepożądane kremu Infectoscab 5% (mogą występować nie częściej niż u 1 na 10 osób)

Świąd i zaczerwienienie skóry, zaburzenia czucia skóry (parestezje), takie jak mrowienie, kłucie, pieczenie skóry, a także suchość skóry – mogą to być również objawy samej choroby, zalecane jest nawilżanie skóry. Świąd i wysypka (wyprysk po świerzbie) mogą utrzymywać się do 4 tygodni po zakończeniu leczenia. Wynika to z reakcji organizmu na martwe roztocza świerzbowca. 

Rzadkie (mogą występować nie częściej niż u 1 na 10 000 osób)

Rzadkim skutkiem ubocznym stosowania kremu jest ból głowy. 

Przechowywanie leku

Lek należy przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w szczelnie zamkniętej tubce. Produkt powinien znajdować się w miejscu niewidocznym dla dzieci i poza ich zasięgiem. Po pierwszym otwarciu lek INFECTOSCAB 5% KREM można stosować przez 12 tygodni.


Inne leki na świerzb:

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące leku INFECTOSCAB 5% KREM (3)

Brak jest danych dotyczących możliwej interakcji między lekiem stosowanym w leczeniu świerzbu a alkoholem.

Lek na świerzb w postaci kremu występuje tylko na receptę, wydawany jest z przepisu lekarza.

W większości przypadków wystarczająca jest jedna aplikacja leku INFECTOSCAB 5% KREM. Ważne, aby po aplikacji krem pozostał na skórze co najmniej 8 godzin (np. przez noc). W tym czasie należy unikać kąpieli w wannie i pod prysznicem. Jeśli pacjent umyje ręce, powinien ponownie nałożyć preparat na dłonie i nadgarstki. Po minimum ośmiu godzinach należy wziąć prysznic lub umyć skórę wodą i mydłem. Przy utrzymującym się lub nawracającym zakażeniu konieczne może być powtórzenie leczenia po 14 dniach.

e-Konsultacja z Receptą Online
INFECTOSCAB 5% KREM

Wypełnij formularz medyczny, aby
rozpocząć e-konsultację lekarską
bez wychodzenia z domu.

skonsultuj się z lekarzem Nasz lekarz będzie wymagał przeprowadzenia konsultacji w formie telefonicznej lub za pośrednictwem czatu.