Lek na pasożyty Zentel działa na robaki, ich larwy i jaja. Jest stosowany jako lek na owsiki, glistę, tasiemca, tęgoryjca i włosogłówkę. Jak stosować lek, jak wygląda dawkowanie i jakie są możliwe skutki uboczne - dowiedz się z opisu poniżej i z ulotki producenta. Jeśli masz pytania, umów się na telekonsultację do specjalisty na Receptomat.pl, tam też zamówisz e-receptę na Zentel.
Tabletki Zentel na robaki mają szerokie spektrum działania na pasożyty. Lek może być stosowany u dorosłych i dzieci (jednak u młodszych pacjentów zalecane jest podawanie leku w postaci zawiesiny doustnej).
dawki: Zentel 400 mg (tabletki do rozgryzania i żucia)
postać: tabletki do rozgryzania i żucia, zawiesina doustna
substancja czynna: albendazol (albendazolum)
kategoria: Leki przeciwpasożytnicze
podmiot odpowiedzialny i wytwórca: GlaxoSmithKline (Ireland) Limited, 12 Riverwalk, Citywest Business Campus, Dublin 24, Irlandia
Oto najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Zentel:
Działanie leku Zentel zazwyczaj jest widoczne już po kilku godzinach od zażycia preparatu. Pełny efekt jest odczuwalny po kilku dniach. W tym czasie objawy związane z obecnością pasożytów powinny stopniowo słabnąć.
Pierwsze odczuwalne efekty są widoczne już po 3-4 godzinach od przyjęcia dawki leku Zentel. Jeśli po kilku dniach objawy zakażenia pasożytami nie zaczynają słabnąć, warto powiedzieć o tym lekarzowi. Jeśli pacjent nie został wyleczony po przyjęciu leku, wówczas lekarz może zalecić powtórzenie kuracji po 3 tygodniach.
Nie ma znaczenia, o jakiej porze przyjmowany jest lek. Jeśli ma być stosowana więcej niż jedna dawka leku, wówczas warto lek przyjmować w stałych odstępach czasu, codziennie o tej samej porze.
To lekarz decyduje na podstawie rodzaju dolegliwości i nasilenia objawów, jaki lek najlepiej zastosować u dziecka. Ten lek na robaki można stosować u dzieci, jednak wówczas zazwyczaj zaleca się przyjmowanie leku Zentel w postaci zawiesiny doustnej.