Najważniejsze informacje:
Szukasz skutecznego leku na nadciśnienie tętnicze? Dowiedz się więcej z opisu poniżej i z ulotki producenta o zastosowaniu, dawkowaniu i skutkach ubocznych leku Bisocard. Jeśli masz pytania, umów się na telekonsultację do specjalisty na Receptomat.pl. Tam też zamówisz e-receptę na Bisocard.
postać / dawka | tabletki powlekane, 2,5 mg, 5 mg, 10 mg |
substancja czynna | bisopralol (Bisoprololi fumaras) |
dostępność | lek na receptę |
zastosowanie / wskazania | nadciśnienie tętnicze, dławica piersiowa, niewydolność serca z zaburzoną czynnością skurczową lewej komory |
podmiot odpowiedzialny | PharmaSwiss Česká republika s.r.o., Jankovcova 1569/2c, 170 00 Praga 7, Republika Czeska |
Lek dostępny jest w trzech wariantach dawkowania (2,5 mg, 5 mg, 10 mg) w opakowaniach po 30, 60 lub 120 tabletek powlekanych.
Ceny mogą różnić się w zależności od apteki i mogą ulec zmianie w przyszłości.
To lek na nadciśnienie, który pomaga obniżyć zapotrzebowanie mięśnia sercowego i zmniejsza siłę skurczu, co chroni je przed zbyt intensywną czynnością.
Sprawdź opinie pacjentów o Bisocard.
Substancją czynną leku jest bisopralol. Jego mechanizm działania opiera się na wybiórczym blokowaniu receptorów beta-adrenergicznych, które są obecne m.in. w sercu i w naczyniach krwionośnych.
Lek jest przeznaczony dla dorosłych pacjentów i stosowany w leczeniu:
Tabletki Bisocard - zamienniki zawierające tę samą substancję czynną, to m.in. Bibloc, Concor Cor 1,25, Bisoratio 5, Bicardef 5 mg.
Substancją czynną leku jest bisoprololu fumaran. Każda jedna tabletka powlekana zawiera 5 mg lub 10 mg bisoprololu fumaranu.
Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, sodu laurylosiarczan, talk, magnezu stearynian.
Otoczka tabletki powlekanej:
W zależności od dolegliwości i stanu pacjenta, lekarz może zalecić różne dawki, a także stopniowo je zwiększać lub zmniejszać w zależności od reakcji pacjenta na leczenie.
Dawkę dobiera się indywidualnie do każdego pacjenta. Zalecana dawka początkowa to zazwyczaj 5 mg raz na dobę. Lekarz może zdecydować o zwiększeniu lub zmniejszeniu dawki. Maksymalna dawka dobowa to 20 mg raz na dobę.
Stosowanie preparatu rozpoczyna się zazwyczaj od małej dawki, którą lekarz stopniowo zwiększa w zależności od potrzeb pacjenta. Zazwyczaj odbywa się to stopniowo, w odstępach tygodniowych (lub rzadziej, jeśli lekarz uzna to za odpowiednie) aż do uzyskania skutecznej dawki terapeutycznej właściwej dla leczenia podtrzymującego. Maksymalna dobowa dawka wynosi 10 mg bisoprololu.
Lek jest przeznaczony do długotrwałej terapii. O długości leczenia decyduje lekarz.
Nie należy stosować tabletek Bisocard, gdy:
W poniższych sytuacjach bezpieczeństwo stosowania leku należy omówić z lekarzem - gdy pacjent:
Składniki różnych leków mogą wchodzić ze sobą w interakcje, co może wpływać na ich skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. Dlatego przed rozpoczęciem terapii lekiem Bisocard należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich obecnie i w przeszłości stosowanych lekach.
W szczególności nie należy stosować tabletek Bisocard, jeżeli pacjent przyjmuje floktafeninę (niesteroidowy lek przeciwzapalny) lub sultopryd (preparat wskazany w leczeniu zaburzeń psychicznych). Należy także zachować szczególną ostrożność przy jednoczesnym przyjmowaniu leku razem z niektórymi lekami stosowanymi:
Szczególną ostrożność oraz częstsze kontrole stanu pacjenta są wymagane także przy stosowaniu jednocześnie:
Nie zaleca się stosowania preparatu u kobiet w ciąży lub u tych, które w najbliższym czasie planują mieć dziecko. Istnieje bowiem ryzyko, że składniki leku mogą wpłynąć na bezpieczeństwo ciąży i prawidłowy rozwój płodu.
Nie są dostępne dane na temat przenikania bisoprololu do mleka kobiecego, dlatego nie zaleca się przyjmowania tego leku na nadciśnienie tętnicze w okresie karmienia piersią.
Warto wiedzieć, że lek Bisocard, tak jak każdy inny lek, może powodować pojawienie się działań niepożądanych. Jednak nie u każdego pacjenta one wystąpią. Skutki uboczne klasyfikuje się według częstości ich występowania:
Bardzo często pojawiające się działania niepożądane Bisocard (które mogą pojawić się u co najmniej 1 na 10 osób stosujących lek) to wolna czynność serca, występująca u pacjentów z przewlekłą niewydolnością serca.
Częste działania niepożądane (które mogą występować u mniej niż 1 na 10 osób):
O innych, rzadziej występujących skutkach ubocznych leku Bisocard, warto przeczytać w ulotce dołączonej do opakowania leku.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze poniżej 30°C.
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Bisocard.
Lek stosuje się raz na dobę, codziennie o tej samej porze - lek należy zażywać rano. Tabletki należy popić wodą, połykać w całości, nie gryźć i nie rozkruszać. Można je przyjmować razem z posiłkiem lub niezależnie od niego.
Należy unikać picia alkoholu podczas terapii lekiem Bisocard. Alkohol może bowiem nasilać zawroty głowy i uczucie oszołomienia, będą skutkiem stosowania preparatu.
Nie, te tabletki na nadciśnienie we wszystkich wariantach dawkowania są dostępne wyłącznie na receptę.
Bisocard zawiera substancję czynną - bisopralol, która stosowana jest w nadciśnieniu tętniczym i przy niewydolności serca. Preparat może powodować obniżenie tętna.
Tak, Bisocard jest bezpiecznym preparatem. Dawkę leku należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza.