Receptomat | e-Recepta w 5 min

Czy lekarz ginekolog może wystawić receptę na odległość?

Warunkiem skuteczności tabletek antykoncepcyjnych jest ich regularne przyjmowanie. Dostępne terminy wizyt do lekarza ginekologa często są odległe, Ty pilnie potrzebujesz kończących Ci się leków. Czytaj dalej, aby się dowiedzieć, co w takiej sytuacji możesz zrobić.

Teleporada z lekarzem

Obecnie większość gabinetów i lekarzy ginekologów oferuje konsultacje online. Może być ona przeprowadzona w formie wideoporady lub rozmowy przez telefon. Początkowo warto upewnić się, czy możesz ją przeprowadzić ze swoim lekarzem – wtedy konsultacja może ograniczyć się jedynie do wystawienia e-recepty, ponieważ lekarz ginekolog wie, jakie leki przyjmujesz i nie ma potrzeby przeprowadzania wywiadu.

Jeżeli nie masz możliwości przeprowadzenia teleporady ze swoim lekarzem, możesz skonsultować się z innym lekarzem ginekologiem. Do przedłużenia recepty wystarczy wywiad zdalny – lekarz może jednak potrzebować dowodu, że brałaś już wcześniej środki antykoncepcyjne. W takiej sytuacji warto przygotować sobie printscreen poprzedniej recepty z Internetowego Konta Pacjenta lub zdjęcie poprzedniej recepty, jeżeli ją posiadasz.

Konsultacja za pomocą platformy medycznej

Dzięki wprowadzeniu e-recept możliwe stały się e-konsultacje przeprowadzane całkowicie zdalnie. W trakcie e-konsultacji otrzymasz receptę online od ginekologa bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz dotyczący Twojego stanu zdrowia, który jest następnie analizowany przez lekarza. Jeżeli nie ma przeciwwskazań, ginekolog wystawia e-receptę. Jej kod otrzymasz w wiadomości SMS i mailem. Jest to niezwykle wygodne w sytuacjach awaryjnych, kiedy zagapiłaś się i potrzebujesz leku natychmiast.ginekolog może wystawić receptę na odległość

E-recepta na antykoncepcję awaryjną

W przypadku tabletek "dzień po" (EllaOne i Escapelle) czas jest na wagę złota. Czy e-receptę bez wizyty w gabinecie lekarskim można otrzymać również na antykoncepcję awaryjną? Oczywiście – możesz ją uzyskać kontaktując się ze swoim lekarzem ginekologiem zdalnie, a także za pomocą platformy oferującej e-konsultacje. Pamiętaj, że receptę na antykoncepcję awaryjną może przepisać lekarz POZ, z którym również możesz się skontaktować zdalnie.

Dzięki wprowadzeniu e-recept jako rutynowego sposobu przepisywania leków, wizyta w gabinecie lekarza ginekologa nie jest już jedyną możliwością zdobycia potrzebnych tabletek. Receptę online na antykoncepcję możesz otrzymać bezpośrednio za pomocą teleporady lub dzięki platformom do e-konsultacji.


e-Konsultacja z Receptą Online

Antykoncepcja Hormonalna

Wypełnij formularz medyczny, aby
rozpocząć e-konsultację lekarską w
kilka minut
bez wychodzenia z domu.

Zniżka: do 30% taniej

Rozpocznij e-Konsultację

Receptomat

Publikacje o e-recepcie